X

Ethereum Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 25/11/2020

Eth fiyatının hedefi ne?
12:57
25 Kasım 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), dün çok sert bir düşüş yaşadı. Ethereum fiyatı 600 doların üzerini görüp burada bir süre konsolidasyon yaşadıktan sonra, Bitcoin’in yaşadığı sert çekilme ile birlikte yönünü tekrardan aşağıya çevirdi. Bazı kripto para borsalarında 640 dolar seviyelerini gören Ethereum’un, şimdi ise 596 dolarda yer aldığı görülüyor.

Ethereum Yorumları

Ethereum teknik analizine bakıldığında bunun yükselen paralel kanala girdiği ve bunun tam ortasında yer aldığı görülüyor. Ayıların baskısı ve ayı piyasasının etkisi orta seviyede daha da artarak ETH fiyatı için 570 dolar noktasına işaret ediyor. Özellikle Göreceli Güç Endeksinin yaşadığı bu sert aşırı alım etkisi, ETH fiyatını biraz daha çekilmeye zorlamış gibi gözüküyor.

Ethereum’un şu an mevcut kanal içerisinde kalması gerekiyor ve bunun aksi bir durum gerçekleşirse fiyat 580 dolar desteğini de kaybedebilir. Bu kritik seviyenin altından alım satım yapılması daha fazla düşüş riskini beraberinde getirecektir. ETH için en kritik destek noktasının ise 560 dolar olduğu görülüyor ve bunun altına inilmesi kanalın kırılmasını garanti altına alacaktır.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

ETH/USD Grafiği

4 saatlik Ethereum grafiğine bakıldığında, hacmin devamlı olarak azaldığı ve fiyatın düşmeye devam ettiği görülüyor. Eğer bu kanal kırılmaz ve ETH yükseliş trendini koruyabilirse, düşen hacme rağmen yeniden 600 dolar üstünü görebilir. Tabii ki bunun için Ethereum 2.0’nin lansmanının yapılacağı 1 Aralık tarihi de büyük bir öneme sahip. Eğer 1 Aralık tarihinde satış baskısı artar ve herkes yeni gelişme öncesinde aldığı ETH’leri elden çıkartırsa, fiyat yeniden önemli destek noktasının altına kayabilir.

ethereum

Bitcoin fiyatı yeniden 19.000 doların üstünü zorlamaya başladı ve eğer dominance %61’in üzerinde kalırsa ETH için yükseliş şansı tamamen ortadan kalkacaktır. ETH/USD teknik grafiğinde 0,682’lik Fibo noktasının altına inilmemesi de kritik öneme sahip.

ETH’nin Gidişatını Bitcoin Belirleyebilir

Ethereum bu seviyelerde tutunur ve USD karşısında 560 doların altına inmezse, yükselen üçgen formasyonu ile beraber yeniden 625 dolar seviyelerini görebilir.

Ancak boğa piyasasında ve her şeyin bu kadar yükseldiği günlerde stop emir girmek ve her türlü düşüşe karşı hazırlıklı olmak gerekiyor. Ethereum ciddi bir yükseliş yaşasa da 2017 yılında %40 civarında günlük düşüşler yaşandığı unutulmamalı.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar