reklamı kapat

Ethereum Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 23/07/2020

Ethereum tekrar yükselişe geçti mi?
15:21
23 Temmuz 2020

Toplam piyasa değerine en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), sonunda beklenen yükseliş hareketine başladı. Haftalardır 250 doların altında işlem gören ancak altyapısı ile ilgili her geçen gün yeni bir rekor ile anılan ETH, önemli direnç noktası olan 250 doları kırmayı başardı ve yükseliş kanalına girdi.

Ethereum Yorumları

Bu kanalın en önemli destek noktası 228 dolar olarak biliniyordu ve yeni yükseliş ile birlikte desteğin de 250 dolar olduğu söylenebilir. Boğaların şu an için önlerindeki kritik engel 265 dolar olarak gözüküyor. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle %8 yükselişe sahip olan ETH/USD işlem çifti 262 dolara kadar yükseldi.

Ethereum erken saatlerde 265 doları test etse de alış baskısı tam olarak burayı kırmaya yetmedi ve fiyat yeniden 262 dolara kadar geriledi. Mevcut kanala bakıldığında ise Ethereum’un önümüzdeki günlerde 280 dolara kadar yükselebileceği görülüyor.

ETH/USD Grafiği

Bu esnada 260 dolar destek olarak öne çıkacaktır. MACD indikatörü tam orta seviyede bulunuyor ve bu durum Ethereum yatırımcıları için boğanın tam olarak başlamadığını gösteriyor.

RSI indikatörü 50 seviyesinin üstüne çıkmayı başardı ve MACD indikatörünün de bu seviyelere yükselmesi, ETH için tam anlamıyla boğanın geldiğini gösterebilir. Eğer Ethereum son günlerdeki DeFi furyasının yarattığı etkiyi arkasına alabilirse, fiyatın 300 dolar üstüne bile çıkması muhtemel gözüküyor.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.