X


Ethereum Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 15/07/2020

Ethereum fiyatı takılıp kaldığı dar fiyat aralığından kurtulabilecek mi?
22:15
15 Temmuz 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum son 6 gündür 235 dolar ile 245 dolar arasında kaldı ve fiyat bir türlü kritik direnç noktası olan 248 doların üstüne çıkamıyor. 8 Temmuz tarihinde önemli bir atılım gerçekleştiren ve 250 doları gören ETH/USD işlem çiftinin boğaları ivmelerini kaybetmiş gibi gözüküyorlar.

Ethereum Yorumları

Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 238 dolara kadar gerileyen ETH, eğer kritik destek noktası olan 235 doların altına inerse bu durum Ethereum fiyatı için yeniden 220 dolar bandının gündeme gelmesine neden olabilir. Buna rağmen Ethereum grafiğindeki volatilite düşüşü yakında sert bir fiyat hareketi yaşanabileceğine işaret ediyor.

Ethereum teknik analizine bakıldığında 232 dolar ile 239 dolar noktalarının önemli direnç noktaları olduğu görülüyor. Yaklaşık olarak 1,3 milyon ETH adresinin 232 dolar ile 239 dolar seviyeleri arasından 10,4 milyon adet ETH alması, buradaki alış baskısının büyüklüğünü gösteriyor. Eğer ETH/USD işlem çifti 232 doların altına inerse söz konusu yatırımcıların satış baskısı oluşturabileceği düşünülüyor.

ETH/USD Grafiği

Yükseliş yönlü bakıldığında ise daha önce ifade edilen 248 doların yanı sıra 250 dolar ve son olarak 277 doların asıl ralli öncesi kırılması gereken direnç noktaları olduğu görülüyor. Ethereum yatırımcılarının beklediği olay olan ETH 2.0 hard fork‘u için süre daralıyor ve bunun daha fazla gecikmesi teknik grafikteki çöküşü tetikleyebilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
İlgili Yazılar