reklamı kapat

Ethereum Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 12/08/2020

Ethereum fiyatının yükselişini ne tetikleyecek?
20:00
12 Ağustos 2020

Ethereum geçtiğimiz 5 günlük süreçte birkaç kere 400 doları test etmeye kalksa da bir türlü 398 dolar seviyesinde yer alan direnç noktasının üstüne çıkmayı başaramadı. ETH fiyatı bu başarısızlığı sonrasında lider kripto para birimi Bitcoin’in de sert düşmesi ile beraber önemli kayıplar yaşadı. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 386 dolardan işlem gören ETH, son 24 saat içerisinde ise %0,09’luk yükseliş elde etti.

Ethereum Yorumları

Aslında bu yükselişe yükseliş demek zor olsa da bunun düşüş trendini kırması oldukça önemli bir adım oldu. ETH’nin önündeki en büyük direnç noktasının şu an için 398 dolar olduğu görülüyor ve kısa sürede ciddi bir ralli eden ETH’nin buralarda bir süre daha konsolidasyon yaşaması muhtemel.

Eğer fiyat 350 dolara kadar gerilemezse desteklerin tutunması konusunda bir sorun olmayacaktır. Ancak bunun altına inilmesi durumunda 321 dolar seviyesi yani ,50 Fibonacci geri çekilme noktası ile bunun devamında .618 Fibonacci geri çekilme noktasında bulunan 300 dolar test edilebilir.

ETH/USD Grafiği

Ethereum özellikle DeFi uygulamaları yüzünden ikinci plana atılıyor ve birçok DeFi rekor kırarken ETH fiyatının yerinde saymasının da sebebi bu olarak bilinmekte. Eğer DeFi uygulamalarının yükselişi durursa sıra Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimlerine gelebilir.

Bu ralli durulduğunda ve ETH 2.0 geldiğinde Ethereum fiyatında 500 doların bile görülmesi uzmanlara göre mümkün. Tabii ki aksi bir durumda ise ETH fiyatı 200 doların altına kadar gerileyebilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.