X


Ethereum Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 09/12/2020

Ethereum fiyatı sert çakıldı!
13:50
9 Aralık 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), dün başlayan düşüş trendinden en zararlı çıkanlardan birisi oldu. 600 dolar seviyesinden başlayan düşüş, Ethereum fiyatını 534 dolara kadar çekti. Son birkaç saattir Ethereum fiyatı destek noktasından tepki alıp yükselişe geçmiş olsa da teknik analiz düşüşün devam edebileceğine işaret ediyor.

Ethereum Yorumları

Ethereum teknik analizine bakıldığında özellikle 21 günlük hareketli ortalamanın çok kritik bir noktada destek sağladığı görülüyor. Ethereum fiyatı hareketli ortalamaların altına inerek 21 MA seviyesine kadar geldi ancak tepkinin tam olarak burada başladığı görülüyor. Yani 21 MA seviyesinin hala tutunuyor olması, Ethereum boğaları için iyiye işaret.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

ETH/USD Teknik Analizi

Yukarıdaki teknik analizine bakıldığında 553 doların en güçlü desteklerden olduğu görülüyor. Ethereum fiyatı şu an 534 dolar seviyesinden döndü ve buradaki destek noktasına kadar ilerleyebilir. Tabii ki 553 doların artık direnç noktası haline gelmiş olması, artık buranın aşılmasının da zorlandığını gösteriyor. Eğer ETH/USD işlem çifti 553 doları kırmayı başarırsa 650 dolara kadar ciddi bir direnç ile karşılaşmadan yükselebilir.

Son 24 saat içerisinde %7’den fazla değer kaybeden Ethereum fiyatı bu tepkiye rağmen bugün içerisinde düşmeye devam edebilir ve 500 dolar desteğini görebilir. 500 dolar psikolojik desteğinin sonrasında ise sırasıyla 480 dolar ile 460 dolar seviyeleri ön plana çıkacaktır. Eğer boğalar 553 dolar seviyesini kırarlarsa bu düşüş geçersiz olacaktır. Bunun devamında ise fiyatın sırasıyla 650 dolar, 670 dolar ve 690 dolar seviyelerini test etmesi bekleniyor.

Ethereum Fiyat

RSI 14 indikatörü şu an negatif bir hareketlilik yaşadı ve piyasanın düşüşünün devam edebileceğine işaret ediyor. Tabii ki bu negatifliğin sürmesi için Bitcoin fiyatının düşüşüne devam etmesi gerekmekte. Bitcoin ise bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla yeniden 18.200 doları görerek aslında düşüşün bittiğini ve yükselişin devam edeceğini göstermekte.

Ethereum fiyatı 560 doların üzerinde kapanış elde edebilirse kısa sürede 600 dolar gelebilir. Bunun devamında ise ETH’nin yıllık rekoru olan 660 doların üzerine çıkış ve kapanış görmemiz mümkün. ETH fiyatının içerisinde bulunduğu üçgen formasyonuna göre orta vadedeki hedefi ise 890 dolar olarak gözüküyor. Bu seviyelerin görülmesi yeni bir altcoin boğasının başlaması anlamına geliyor.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

 

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar