X


Ethereum Yorum ve Analiz: ETH Yükselişe Geçecek Mi?

Dün Elon Musk’ın tweet’inin ardından tüm piyasa ile düşüşe geçen Ethereum’un hafta sonuna nispeten iyi başladığı görülüyor. 
09:45
5 Haziran 2021

Dün, Elon Musk’ın paylaştığı tweet sebebiyle tüm piyasada bir geri çekilme yaşandı. Bu geri çekilmeden piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum da payına düşeni aldı ve %5’in üzerinde düşüş yaşadı.

Ethereum Fiyat Analizi

ETH Perşembe günü yaklaşık olarak %5,5 artış yaşamıştı ve Cuma günkü düşüşü bir nevi bu kazancı silmiş oldu. Ancak Ethereum hafta sonuna iyi bir başlangıç yapmış gibi görünüyor. Yazının kaleme alındığı an itibari ile 2.772 dolardan işlem gören Ethereum günün daha erken saatlerinden bu yana yükseliş eğilimi gösteriyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Analistlere göre şu anda Ethereum 2.940 dolarlık ilk direnç ve 2.700 dolarlık ilk destek seviyeleri arasında hareket ediyor. Bu noktada 2.740 doların oldukça önemli bir seviye olduğunu ifade eden analistler, bu seviyenin üzerinde kalındıkça yükseliş ihtimalinin büyük olduğunu düşünüyor.

Bunlara ek olarak analistlere göre Ethereum’un 2.800 dolar üzerine yükselebilmek için daha geniş bir piyasa desteğine ihtiyacı olabilir.

Ethereum Önemli Seviyeler

Analistlere göre Ethereum fiyatında ilk büyük destek seviyesi 2.544 dolar bandında bulunuyor ve bu seviyenin üzerinde kalınması ralli için güç toplandığı şeklinde yorumlanıyor. Bununla birlikte desteğin üzerinde 2.700 dolar bandı da pivot seviye olarak tanımlanıyor ki şu anda ETH bu seviyenin oldukça üzerinde işlem görüyor.

Bunlara ek olarak yukarı yönlü bir kırılmada ilk direncin 2.850 dolar bandında olacağı ve ardından 2.940 doların test edileceği düşünülüyor. Bu seviyelerin güçlü bir kırılımı ise 3.300 dolarlık bir diğer dirence doğru hızlı bir ilerlemenin fitilini ateşleyebilir.

Bu noktada analistlerin her zaman yatırımcıları dikkatli olmaları konusunda uyardıklarını ve bireysel araştırmaların çok önemli olduğunu dile getirdiklerini hatırlatmakta fayda var.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar