reklamı kapat

Ethereum ve Bitcoin Sahalara Geri Döndü! Ralli Başladı Mı?

Hem Bitcoin hem de Ethereum için yükseliş geri mi döndü?
18:21
29 Ağustos 2020

Sektörün lider iki kripto para birimi Bitcoin ve Ethereum, geçtiğimiz haftalarda yaşanan düşüşten sonra yeniden eski önemli destek seviyelerine geri dönmüş gibi gözüküyor. Bitcoin  (BTC) yeniden 11.500 dolara iğne atarken, toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) ise önemli destek noktalarından 400 doları gördü.

Ethereum ve Bitcoin fiyatında görülen bu yükselişi tetikleyebilecek olası hiçbir sebebin bulunmaması ise yatırımcıları endişelendiriyor. ABD Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın Perşembe günü yaptığı konuşmasından sonra yükseliş  umutlarını kaybeden yatırımcıların bu yükselişle şaşırdığı kesin.

BTC ve ETH Fiyatlarındaki Hareketlilik Başladı Mı?

BTC ve ETH fiyatının borsalardaki verilere göre ise şüphe edildiği gibi balinalardan dolayı değil, tamamen bireysel yatırımcılar kaynaklı arttığı görülüyor. Özellikle Coinbase ve Binance kripto para borsalarında görülen BTC ve ETH hacmi bireysel yatırımcıların sektöre geri döndüğüne işaret ediyor.

Peki ralli tam olarak başladı mı ve yükseliş devam edecek mi? Aslında bu konuda bir yorum yapmak için bir hayli erken. BTC’nin 11.800 dolar, ETH’nin ise 410 dolar üzerinde kapanış yapması durumunda rallinin başladığı ifade edilebilir. Daha önce 12.200 dolar ve 450 dolar seviyeleri güçlü direnç oluşturmuştu. Yine hem BTC hem de ETH fiyatları için benzer bir durum yaşanacağı söylenebilir.

Herkesin beklediği kripto para rallisi için ise BTC’nin geçen yılın rekoru 14.000 doları kırması gerekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.