X


Ethereum Teknik Analizi: ETH Tekrar 2.000 Dolar Bölgesinde!

ETH, 1.757 dolara kadar düşmesinin ardından 2.000 dolarlık kritik bölgeye tekrar ulaştı.
12:14
22 Temmuz 2021

En büyük altcoin Ethereum (ETH), yılın en büyük Bitcoin sempozyumu esnasında lider kripto para ile birlikte fiyat iyileştirme hareketleri izledi. ETH, 1.757 dolara kadar düşmesinin ardından 2.000 dolarlık kritik bölgeye tekrar ulaştı.

The B Word Etkileri

SpaceX CEO’su Elon Musk, The B Word sempozyumu esnasında Ethereum yatırımı bulunduğunu ifade etti. Bu sözlerin ardından rotasını yukarı kıran ETH %12’nin üzerinde artışla 2.000 dolarlık bölgeye tırmandı. Ethereum, piyasa gerilemesinde  bütün destek noktalarını kaybederek 1.700 dolarlık fiyat bandına düşmüştü. Ancak Elon Musk’ın Bitcoin ile ilgili olumlu açıklamaları tüm piyasayı yeşile bürüdü.

Kripto para piyasası son zamanlarda ihtiyacı olan hareketliliği, The B Word etkinliği ile kazandı. Cathie Wood, Jack Dorsey ve Elon Musk gibi toplulukta büyük ilgi gören isimlerin Bitcoin’i konuştuğu sempozyumun olumlu ifadelerle geçmesi kripto para piyasasını yukarı yöne itti. Bunun yanı sıra milyarder iş insanı Elon Musk, Bitcoin’in yanı sıra Ethereum yatırımının bulunduğunu açıklarken en büyük altcoin yukarı sıçradı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

ETH/USD

Ethereum, genel piyasa trendini takip ederek haftanın en yüksek seviyesine ulaştı. Musk’ın Ethereum yatırımı ve ABD dolarının son zamanlarındaki zayıflığı ile birleştiğinde ETH/USD yukarı yönlü ivme kazandı. Ethereum henüz 2.000 dolarlık kritik noktayı test ederken yukarı yönlü hareketi hızlandıracak direnç noktası 2.048 dolar olarak kaydedildi.

Öte yandan ETH adına önemli destek noktaları 1.964 dolar, 1.902 dolar, 1.843 dolar ve 1.723 dolardır. Bu seviyelerin kaybedilmesi düşüşü derinleştirecektir. En popüler ikinci kripto para Ethereum, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 1.996 dolardan alım satım işlemi görüyor.

ETH çift dip formasyonundan yükselerek yükselişe başladı. Ethereum’un 2.048 dolarlık engeli aşması fiyatı 2.150 dolar ve sonrasında 2.390 dolarlık direnç seviyesine taşıyabilir. RSI ve MACD yukarı yönlü hareketi destekliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar