reklamı kapat
  • BTC  :  36.008,56 ₺
  • ETH  :  2.449,48 ₺
  • BCH  :  4.633,46 ₺
  • XRP  :  3,49 ₺
  • NGC  :  2,55 ₺
  • BTC 36.008,56
  • ETH 2.449,48
  • BCH 4.633,46

Ethereum Teknik Analizi

8 Ocak 2018
  • Barış B.Barış B.
crowd

Değerli arkadaşlarım burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR. Yapmış olduğum analiz ve değerlendirmeler teknik verilere dayalı eğitim çalışmasıdır. (Analiz tarihi: 07.01.2018)

Hazırlamış olduğum bu grafik GÜNLÜK bazlı bir grafiktir. (Her kırmızı veya yeşil bar bir günü temsil etmektedir.)

Haftaya ve yeni yıla 730$ civarı bir fiyatla başlangıç yapan ETH hafta içerisinde mükemmel bir performans gösterdi diyebiliriz. Hafta kapanışının olacağı bu son günde 1100$ seviyesinin üstünü test eden ETH yaklaşık %49’luk bir artış göstererek yatırımcısının yüzünü bir kez daha güldürdü diyebiliriz. ETH’ daki teknik gelişmeleri göz önüne alarak bu hafta analizimi güncellemiş olduğum yeni grafik üzerinden yapacağım. Şimdi hafta içerisinde gerçekleşen teknik durumlara göz atarak değerlendirmemize geçelim.

Güncellediğim bu yeni grafiğime göre haftaya L1-L2 kanalı içerisinde hatta kanal desteği olan L1 trendinin hemen üzerinde başlayan ETH, bu seviyeden gelen kuvvetli alımlar ile güçlü bir yükseliş trendine girdi. FIBO 0.786 ve FIBO 1 seviyesini yukarı kırmayı müteakip L2 trendini de kırarak L2-L3 kanalına geçiş yaptı. L2 trendi üzerinde 3 bar oluşturarak burayı kendine destek yapan ETH hafta kapanışında da tarihi zirvesini tazeleyerek FIBO 1.618 seviyesinin hemen altında kalmış görünüyor. Bu teknik gelişmeler doğrultusunda değelendirmeme geçiyorum.

L2-L3 kanalı içerisinde hareketini sürdüren ETH için yukarıda geçilmesi gereken ilk direnç FIBO 1.618 seviyesi olacaktır. Bu seviyenin yukarı kırılması halinde L3 trendi üzerinde A3 ile belirttiğim bölge direnç olarak takibimizde olmalıdır. FIBO 1 seviyesi üzeri L2-L3 kanal içi hareket beklentisi oluşabilir. Alımlar hızla devam edecek olursa FIBO 2.618 seviyesi gündeme gelecektir. Yeni grafiğimde belirtmiş olduğum RSI indikatörü üzerindeki yeşil kutucuklar aşırı alım(RSI değeri 70 üzeri olan bölge) bölgelerini belirtmektedir. Ayrıca fiyat ile RSI arasında negatif bir uyumsuzluk bulunduğu görülmektedir. Böyle bir durumda düzeltme hareketinin oluşabileceğinin değerlendirmenin yerinde olacağını düşünmekteyim. Olumsuz piyasa koşulları hakim olursa aşağıda ilk desteğimiz L2 trendi üzerinde belirttiğim A2 bölgesi olacaktır. Bu seviyenin altında ise FIBO 1 seviyesi gündeme gelecektir. Fiyatın FIBO 1 seviyesinde tutunamaması halinde ise L1 tredinin daha önce 3 defa güçlü bir destek olarak çalıştığını göz önüne alarak A1 bölgesinin yine güçlü bir destek olarak çalışabileceğini değerlendiriyorum.

loading...