reklamı kapat

Ethereum Teknik Analizi 03.06.2019

10:55
3 Haziran 2019

Ethereum fiyatı 2019 başı itibari ile Bitcoin fiyatını takip ederek yükselişe geçti. Bu yükseliş sürecinde daha önceki hareketlerinde olduğu gibi Bitcoin`in 11 Mayıs 2019`da günlük fiyatlarla 200 günlük Bolinger Bandının üst bandını kırmasını takiben 14 Mayıs 2019`da benzer hareketi yaptı..

Geçen 15-20 günde halen fiyat bandın üzerinde hareketine devam ediyor. Ancak bu durumun sürdürülebilmesi Bitcoin`de olduğu gibi mümkün olmayabilir.

Fiyatın bu hareketini sürdürerek Bollinger Bandının dışında kalabilmesi istatistiksel olarak çok zor. Özellikle aradan geçen 15-20 günü düşününce bu durumun kalıcı olamayacağı aşikar.

Bu noktada fiyatın Bollinger Bandının içine dönmesi gerekiyor. Daha önceki Ethereum hareketlerinde, Bitcoin hareketlerine benzer şekilde fiyatın bant içerisinde dönmenin en fazla 30-40 gün içerisinde olduğu gözlenmiştir. Bant içerisine dönüş için ya fiyatta bir gerileme olacaktır, ya yatay hareket ile fiyat bir süre sonra bandın içerisine tekrar girecektir.

Birinci ihtimal yani Ethereum fiyatında bir düzeltme yaşanarak, fiyatın Bollinger Bandının içerisine girmesi durumunda fiyatın $200 çekilmesi gerekir. Açıkçası bu ihtimal azalan Volüm Oscilatörünü de düşününce daha ihtimal durmaktadır. Bu durumun olması durumunda önümüzdeki 10 ila 20 gün içerisinde gerçekleşebileceği söylenebilir.

İkinci ihtimal yani Ethereum fiyatı dar bir bantta hareket ederek, fiyatın Bollinger Bandının içerisine girmesi durumunda fiyatın $ 250 ila $ 300 arasında bir bant içerisinde hareket etmesi lazım. Bu durumun olması durumunda önümüzdeki 40-60 günlük bir hareket olabileceği söylenebilir.

Bitcoin fiyatını takip eden Ethereum hareketliliğinin Bitcoin sonrası olması çok yüksek ihtimaldir. Bu nedenle özellikle Bitcoin fiyatının ve hareketinin bu dönemde takip edilmesinde fayda vardır.

Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR. (Analiz tarihi: 03.06.2019)

Grafik Kaynak: TradingView

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun