Ethereum Name Service Yorumları: ENS Nedir? ENS Coin’de Son Durum

2021 yılında piyasaya sürüldüğü anda büyük bir ses getiren ENS, hala büyük bir kripto yatırımcı kitlesinin takibinde gibi görünüyor.
18:00
4 Ağustos 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

2021 yılında piyasaya sürüldüğü anda büyük bir ses getiren Ethereum Name Service (ENS), hala büyük bir yatırımcı kitlesinin takibinde gibi görünüyor. ENS ile ilgili son fiyat durumuna ve yorumlara bir göz atalım.

Ethereum Name Service Nedir?

  • İnternet’in Alan Adı Hizmeti olan DNS ile benzer hedeflere sahip olan ENS, Ethereum blokchain’i üzerinde çalışan dağıtık ve açık bir adlandırma hizmeti olarak tanımlanabilir.
  • ENS de DNS gibi etki alanı adı verilen ve noktayla ayrılmış hiyerarşik adlardan oluşan bir sistem üzerinde çalışıyor. Bir etki alanının sahibi, alt etki alanları üzerinde tam denetime sahip olarak karşımıza çıkıyor.
  • ENS’nin bahsi geçen yapısı nedeniyle, herhangi bir düzeyde alan adı sahibi olan herkes, alt alan adlarını kendi isteği doğrultusunda yapılandırabilir. Örneğin, Ali ‘ali.eth’e sahipse, ‘pay.ali.eth’ oluşturabilir ve onu istediği gibi yapılandırabilir.
  • Domain kullanımı ve domain haklarına sahip olma durumu günümüzde oldukça önemli ve bu sebeple de Ethereum Name Service, dikkat çeken bir proje olarak karşımıza çıkıyor.

ENS Fiyatı ve Yorumları

  • CoinMarketCap verilerine göre Ethereum Name Service 320 milyon dolarlık piyasa değeri ile en büyük 108. kripto para olarak listelerde kendisine yer buluyor.
  • ENS son 24 saat içinde %3,8 düşüş yaşadı ve yazının kaleme alındığı sırada 15,8 dolardan işlem görüyor.

  • Analistlere göre şu anda 15 dolar ENS için destek seviyesi olarak işlem görürken 18 doların ilk güçlü direnç olduğu düşünülüyor. Ayrıca analistler ENS’nin sunduğu hizmet sebebiyle yaşanacak bir ralli sırasında gözle görülür artış yakalayabileceğini ifade ediyor.
  • ENS tüm zamanların en yüksek seviyesini 11 Kasım 2021 tarihinde 85,6 dolar ile görürken tüm zamanların en düşük seviyesini de 14 Haziran 2022 tarihinde 7,40 dolar ile kaydetti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar