Ethereum Kendi Ağında Yenildi!

Özet

  • Ethereum ağındaki stablecoin'lerin hacmi, ETH'yi geride bıraktı!
14:00
30 Ocak 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), kendi ağında yenilgiye uğramış gibi gözüküyor.

Kripto para araştırma firması Messari‘nin elde ettiği verilere göre, Ethereum ağındaki stablecoin’lerin hacmi, ağın kendi kripto parası ETH’nin hacmini aştı. En alttaki tweet içerisindeki grafikten de görülebileceği üzere, ETH kesin bir yenilgi ile karşılaşmış gibi gözüküyor. Özellikle dünyanın en büyük stablecoin’i Tether’in ERC-20 protokolüne önem vermesinden ve daha fazla USDT’yi buradan piyasaya sürmesinden sonra ciddi bir hacim artışı yakalandı.

Stablecoin’ler Ethereum’a Fark Attı!

Messari verilerine göre ETH ve stablecoin’lerin hacmi arasındaki değişim, 2019 yılının ortalarında yaşandı ve o tarihten beri fark giderek artmaya devam ediyor. Aslında Ethereum ağındaki ETH hacminin, stablecoin’ler tarafından geçilmesi bize önemli başka bir şeyi gösteriyor. Kısa süre önce sektöre giriş yapan stablecoin’ler, yavaş yavaş bütün sektörün en çok kullanılan kripto para birimleri olmaya başladılar.

Kripto para birimlerinin volatilitesini ortadan kaldıran stablecoin’ler hem itibari paralar hem de kripto paralar arasında bir nevi köprü görevi görüyor. Kripto paralardan korkan yatırımcılar volatiliteden kaçmak için stablecoin kullanırken, kripto para yatırımcıları da kolay itibari para geçişi için bunu kullanabiliyorlar.

Tether bu gelişmeyi sürdürmek için geçtiğimiz günlerde itibari paralara değil direkt altına endeksli yeni stablecoin’i Tether Gold’u da tanıtmıştı.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar