X


Ethereum Kaç Dolar

Ethereum'un fiyat hareketleri merak ediliyor.
15:58
18 Kasım 2020

2020 yılında tüm kripto para piyasasında gözle görülen artışlar yaşandı ve bunlar içinde Ethereum (ETH) en çok dikkat çekenlerden biri oldu. Hatta Ethereum, yılbaşından bu yana Bitcoin’den bile daha iyi performans sergiledi.

Tüm piyasada artış yaşanırken Ethereum fiyat grafiklerine ve TL değerlerine göz atmak faydalı olacaktır.

Ethereum Fiyat Grafiği

Ethereum fiyat grafikleri incelendiğinde 2020 yılına 128 dolardan başlayan ETH’un şu anda 478 dolardan işlem görüyor olması çok iyi bir artışa işaret ediyor. Dolayısıyla Ethereum yılbaşından bu yana yaklaşık olarak yüzde 284 kar elde etmiş oldu. Bunun karşısında Bitcoin’in yılbaşından bu yana karının yüzde 155 olduğu görülüyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bunların yanında Ethereum’da 500 doların çok önemli bir seviye olduğu aslında buranın psikolojik bir eşik olduğu düşünülüyor. ETH’un bu eşiği aşmasının ise çok daha yüksek seviyeleri ve hatta belki de rekor seviyeyi beraberinde getirebileceği düşünülüyor.

Ancak bunlara ek olarak 13 Mart’ta yaşanan ve tarihe “Kara Perşembe” olarak geçen günde yaşanan çöküşten sonra Bitcoin’in daha iyi performans sergilediğini ifade edebiliriz. Mart çöküşünde ETH 117 dolara kadar düştü ve şu anki fiyat ile karşılaştırıldığında yüzde 327 artmış olduğu görülüyor. Ancak Bitcoin Mart çöküşünde 3.600 dolardan işlem gördü ve güncel fiyatlara bakıldığında yüzde 411 artış yaşandığını ifade edebiliriz.

Ethereum Hesaplama

Kripto para birimi fiyatları genel olarak dolar üzerinden değerlendiriliyor. Bu sebeple çoğu ülkenin para biriminde de kripto para fiyatlarını görebilmek için o ülkenin para biriminin dolar karşısındaki değeri önem taşıyor.

Bazı ülkelerde dolar paritesi çok değişmese de ülkemiz gibi bazı alanlarda değerler çok değiştiği için genel olarak dolar cinsinden hesaplamalar üzerinden işlemler yapılıyor.

Bunun yanında yapılan fiyat hesaplamaları her zaman güncel fiyatlarla değerlendiriliyor. Dolayısıyla asıl olarak kripto para biriminin dolar cinsinden değeri ve geleneksel para biriminin dolar cinsinden değeri kullanılarak hesaplamalar yapılıyor.

Ethereum da bir kripto para birimi olduğu için ETH hesaplamaları da yukarıda bahsettiğimiz şekilde yapılıyor.

1 Ethereum Kaç TL?

Kripto para birimlerindeki fiyat hareketleri hız kazandı ve ülkemizde de bu sebeple kriptolara olan ilgi arttı. Bitcoin fiyatı kadar altcoin fiyatları da merak ediliyor. Özellikle ETH bu yıl iyi bir performans sergilediği için en çok merak edilen değerler arasında ETH yer alıyor.

Güncel fiyatlarla değerlendirildiğinde 1 Ethereum şu anda 3.685 TL olduğunu ifade edebiliriz. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu noktada TL’nin dolar cinsinden değeri de önem taşıyor.

Ethereum TL bazında rekorunu 13 Ocak 2018 tarihinde 10.914 dolar ile kırdı ve yine TL bazında dip seviyenin 21 Ocak 2015’te 3,21 TL ile görüldüğünü ifade edebiliriz.

En yüksek ve en düşük fiyatlar kripto para fiyat analizleri yapılırken işe yarıyor ve değerlendirmeye alınıyor.

Bunlara ek olarak şu anda birçok kripto parada olduğu gibi Ethereum’un tüm zamanların rekorunu kırıp kıramayacağı bilinmiyor. Ancak hem dolar hem TL bazında oldukça iyi bir performans sergileyen altcoin’in ilerleyişini devam edeceği düşünülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar