X

Ethereum Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 18/11/2020

Ethereum fiyatı 500 doları görecek mi?
20:11
18 Kasım 2020

Ethereum (ETH) fiyatı bugün 492 dolar seviyesine kadar çıktıktan sonra hafif bir düzeltme yaşadı. 470 dolar noktasına kadar gerileyen ETH fiyatı, bunun devamında ise yeniden 485 dolar noktalarına kadar yükselmeyi başardı. Peki Ethereum fiyatını ve yatırımcılarını ilerleyen günlerde neler bekliyor?

Ethereum Yorumları

Aslında şu an için Ethereum fiyatını etkileyen unsurun teknik değil temel analiz olduğu söylenebilir. Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) yükselişi sonrasında geride kalan ve 460 dolar seviyesinde takılan ETH, daha sonra BTC’nin 18.500 doları görmesi ile 490 dolara kadar  yükselmişti. Bu da Ethereum fiyatının aslında Bitcoin ile hala korelasyona sahip olduğunu ve buna göre yükseliş yaşadığını gösteriyor.

Bunun dışında ise Ethereum fiyatını etkileyecek iki önemli temel faktörün daha olduğu söylenebilir. DeFi projeleri yeniden yükselmeye başladı ve SushiSwap, Uniswap, Yearn Finance  gibi projeler Ethereum ağında yükselmekte. YFI’nin yeniden 20.000 doları görmesi aslında DeFi patlamasının başladığını gösteriyor. DeFi patlaması esnasında Ethereum fiyatı 490 dolara kadar çıkmış ve yılın rekoruna imza atmıştı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

ETH/USD Grafiği

DeFi patlamasının Ethereum yatırımcılarına en büyük faydası ise binlerce belki de milyonlarca ETH’nin bu protokollerde kilit altına alınması olarak biliniyor. Yatırımcılar yield farming gibi gelir yöntemleri için ellerindeki ETH’leri stake ederek satış baskısını azaltmakta.

ethereum

Ethereum yatırımcını ilgilendiren bir diğer önemli faktör ise tabii ki Ethereum 2.0 lansmanının yaklaşıyor olması. Bugün 100.000 Ethereum barajı geride bırakıldı ve önemli bir yatırım firması 10 milyon dolarlık stake yatırımı yaptığını duyurdu. Dubai merkezli IBC Group’un yatırım açıklaması, 1 Aralık tarihine az bir süre kala Ethereum 2.0 çalışmalarını hızlandırabilir.

Ethereum Alınır Mı?

Yani şu an için Ethereum fiyatının yukarı yönlü hareketi birçok sebep sayesinde uzun süre devam edecek gibi gözüküyor. Teknik verilere bakıldığında ise 480 dolar üstünde bir kapanış yapılması durumunda hedefin önce 550, daha sonra ise 625 dolar olduğu görülüyor. Ethereum fiyatının 2017 yılındaki rallide 1.400 dolar seviyelerine kadar çıktığı düşünülecek olursa 625 dolar bile aslında çok düşük bir seviye olabilir.

Bundan 1 ay önce Bitcoin fiyatının 14.000 doları bile geçeceğine şüphe ile bakılırken şimdi 18.500 doların görülmesi, benzer  bir gelişmenin ETH için de mümkün olabileceğini gösteriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar