X


Ethereum Fiyatı Bu Tarihe Kadar 250 Dolar Altında Kalabilir

Ethereum fiyatı ne zamana kadar bu aralıkta devam edecek?
20:57
15 Temmuz 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), bazı analistlere göre 2020 yılındaki asıl yükseliş fırsatını kaçırdı. Merkeziyetsiz finans uygulamaları sayesinde rekor kıran Ethereum ağı tabanlı Compound ve bunun gibi birçok protokol, ETH fiyatının 250 dolar üstüne çıkması için elde ettiği yegane şanslardan birisiydi.

Buna rağmen beklenen olmadı ve ETH 250 doları gördükten sonra sert bir şekilde düşüş yaşadı. DeFi çılgınlığının yavaş yavaş bitmeye yaklaşması da analistlerin Ethereum fiyatının bu sene içerisinde 250 doların üstüne çıkamayacağını düşünmelerine neden oluyor. Buna rağmen ETH yatırımcılarını bu çaresiz bekleyişten kurtaracak bir gelişme hala mevcut olabilir.

Gözler ETH 2.0’ye Çevrildi

Ethereum Foundation araştırmacılarından Justin Drake geçtiğimiz günlerde yayınladığı açıklamada beklenen ETH 2.0 hard fork’unun 2021 yılının başlarına kadar gerçekleştirilemeyebileceğini ifade etmişti. Bu durum Ethereum topluluğunda büyük bir panik yarattı. Ethereum’un Proof-of-Stake yani hisse ispatı modeline geçmesi şu an için tek kurtarıcı gibi gözüküyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Vitalik Buterin ise buna verdiği cevapta Kasım ayı gibi Ethereum 2.0’a geçiş yapılabileceğini vurgulamıştı. Ünlü kripto para analisti DonAlt ise Ethereum fiyatının Kasım ayına kadar bu seviyelerde kalabileceğini ve o günlerde yaşanan gelişmelere göre değişeceğini belirtti.

Ünlü bir Bitcoin balinası ise ETH 2.0’ın aslında fos bir gelişme olduğunu vurgulayarak yatırımcıların tepkisini çekmişti. ETH 2.0’nin nasıl etki edeceği ise Kasım ayında belli olacak gibi gözüküyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar