X


Ethereum (ETH), Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı!

Ethereum, piyasadaki haber akışları ile birlikte bir yükseliş ivmesi kazandı ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.
18:14
10 Kasım 2021
Ethereum'da (ETH) Rekor Bir Kez Daha Kırıldı! 5.000 Dolar Çok Yakın
Okuma Süresi: 2 Dakika

Piyasa değeri bakımından ikinci en büyük kripto varlık olan Ethereum (ETH), Bitcoin’in kaydettiği ATH’ın hemen ardından, yukarı yönlü fiyat hareketleri kaydederek tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Haber Akışları, Piyasayı Hareketlendirdi

Lider kripto para birimi Bitcoin, ABD enflasyon verisinin açıklanmasının ardından bir yükseliş ivmesi kazandı ve yukarı yönlü fiyat hareketleri kaydederek tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yıllık enflasyon oranının, 1990 yılından bu yana kaydedilen en yüksek oran olan %6,2 olarak açıklanması, Bitcoin’i 69.000 dolar fiyat seviyelerine ulaşmasını sağlayan yukarı yönlü fiyat hareketlerini tetikledi.

Ethereum’dan Yeni ATH

577 milyar dolarlık piyasa değeri ile, kripto para piyasasının en büyük ikinci kripto varlığı olan Ethereum da, Bitcoin’in fiyat hareketlerine uyum sağlayarak kısa bir süre içerisinde yüksek değer artışları kaydetmeye başladı. Ethereum, 4.700 dolar fiyat seviyelerinden kaydetmeye başladığı yukarı yönlü fiyat hareketleri ile birlikte 4.900 dolar fiyat seviyelerine yaklaştı ve CoinGecko verilerine göre 4.878 dolar seviyelerine ulaştı.

Ethereum’daki Yüksek Fiyat Performansı

Ethereum, gerçekleşen bir dizi başarılı güncelleme ve ağa getirilen yeni ETH yakım mekanizması ile birlikte, arzını önemli ölçüde azaltarak deflasyonist bir yapı kazandı. Bu süreçte Ethereum, yüksek bir fiyat performansı gösterdi ve kısa zamanda önemli değer artışları kaydetti. Konuya ilişkin birçok kripto para analisti, Ethereum ile ilgili fiyat beklentilerini dile getirdi. Ethereum’un yakın zamanda 5.000 dolar fiyat seviyelerini aşma ihtimalinin yüksek olduğu, sosyal medyada çokça konuşuldu.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto paraların yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar