X

Ethereum (ETH) Fiyatı İçin 1.000 Doları Hedefi: İşte Buna Götürecek Gelişmeler

Ethereum fiyatı yükselişine devam edebilecek mi?
19:21
4 Aralık 2020

Ethereum (ETH), son günlerde birbiri ardına iyi gelişmelerle anılsa da fiyat bir türlü istenilen noktaya çıkamadı. Ethereum fiyatı geçtiğimiz haftalardaki asıl ralli esnasında 660 dolara kadar yükselse de ABD’den gelen regülasyon haberi fiyatı sert bir şekilde düşürmüştü.

Analistler Ethereum’dan Umutlu

Yine de analistlerle uzmanlar Ethereum fiyatı için 1.000 dolarlık bir hedefe sahip ve bu hedefin uzun vadede gerçekleşeceği belirtiliyor. Peki Ethereum fiyatının 1.000 dolara çıkmasını sağlayabilecek sebep veya sebepler tam olarak neler? İlk gelişmeye bakıldığında aslında bunun büyüyen FinTech kabulü olduğu görülüyor.

Geçtiğimiz günlerde dünya devi Visa’nın, Circle destekli USDC stablecoini ile ortaklık imzaladığı haberleri gündeme yansımıştı. Ethereum ağı tabanlı olan USDC, aynı zamanda dünyanın en büyük ikinci stablecoini konumunda. USDC’nin Visa tarafından kullanılması ve Visa desteğine kavuşması, kesinlikle Ethereum’un ana akım kabulünü ve tanınırlığını arttıracaktır.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Kripto Para Rallisi, ETH’ye Rekor Getirebilir

Şu an bir kripto para rallisinin başında olunduğu da bunun gibi gelişmelerden anlaşılabilmekte. 2017 yılında her şey bir anda gerçekleşip bitmiş olsa da bu seferki rallinin ayakları yere daha fazla basıyor gibi gözüküyor. İkinci önemli gelişme ise bu rallinin temellerinden birisi olarak bilinmekte. Ethereum 2.0 için stake edilen ETH miktarı 1 milyonun üzerine çıktı.

Vitalik Buterin de konu hakkında yaptığı açıklamada Ethereum 2.0 için detaylı bir yol haritası yayınladı ve her şeyin şu an için yolunda gittiğini vurguladı. Buterin’in Mart 2020 tarihinde yaptığı yol haritası şu an gerçekten de hiçbir sorun olmadan hedefe doğru ilerliyor. Ethereum 2.0 Phase 0 1 Aralık tarihinde hayata geçirildi ve şimdi sırada Phase 1, Phase 1,5 ve Phase 2 bulunuyor.

Ethereum Rekoru Çok Uzak Değil

Ethereum fiyatı için olumlu bir diğer gelişme ise kesinlikle daha önceki rekoru olarak biliniyor. Bitcoin fiyatı daha önce en fazla 19.600 dolara kadar çıktı ve şu an yeniden aynı seviyelere döndü. Ethereum fiyatı ise daha önce 1.400 dolara kadar yükselerek inanılmaz bir ralli yakaladı. Uzmanlar 800 dolar seviyesi aşıldıktan sonra ETH/USD işlem çiftinin hızlı bir şekilde 1.000 dolara, buradan ise 1.4000 dolara kadar çıkabileceğini düşünmekte.

Ethereum teknik analizine göre de fiyatın 800 doları kırması ile beraber ciddi bir yükseliş yaşaması görülebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar