X

Ethereum (ETH) Bu Formasyona Göre Yüzde 60 Yükselişin Eşiğinde!

Zincir üstü analist Matthew Hyland, Ethereum fiyat beklentisini aktardı.
19:19
22 Kasım 2021

En popüler ikinci kripto para para Ethereum, boğaların momentum alma çabaları akabinde işlem görüyor. Uzmanlar yükseliş devam modeli ile önümüzdeki seanslarda %60’a yakın yükseliş hareketi öngörüyor.

Ethereum Beklentileri

Bir zincir üstü analisti olan Matthew Hyland, Ethereum‘un bir fincan ve kulp oluşumunu tamamladıktan sonra 4.100 dolar seviyesinden 6.500 dolara tırmanmasını bekliyor. Hyland’ın grafiğine göre Ethereum fincan ve kulp formasyonunda popüler kripto paranın eski direnç noktasına geri döndüğüne işaret ediyor. ETH, 10 Kasım’da 4.867 dolarlık rekor seviyeye ulaştıktan sonra bir düzeltme izlemişti.

Ethereum, kulpu test ettikten sonra yumuşak bir geri çekilme yaşadı. Bu durum, yukarı yönlü hareket olasılığını artırdı. Bunun yanı sıra, yükseliş teknik kurulumlarındaki ilk koparma girişimleri ek onay gerektiren durumlarla sıklıkla karşılaşır. Bu erken kazanımlar çoğu durumda iki alıcı grubunu tuzağa düşürme eğilimindedir. Bir kırılma umuduyla paternin dibinden giriş yapanlar ve uzun vadeli yatırımcılar. Düşüş yarım kaldığında işler tersine döner ve yatay hareketlerle tam bir toparlanmayı doğurur.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Sonuç olarak satış yapanlar güvenlerini kaybederken bir önceki geri çekilmeden kurtulan uzun vadeliler hakim yükseliş kuruluma ikna olurlar. Olumlu bir geri çekilme, yukarı yönlü döngüyü harekete geçirir ve fiyatın formasyondaki güçlü yükseliş trendine hazırlanmasına neden olur.

Deneyimli analist Hyland’ın öngördüğü üzere Ethereum, desteğin çalışması fincan ve kulp modeli direncinin yeniden test edilmesine yol açacak. Bu yükseliş trendinin onaylanması ise fiyatın 6.500 dolara tırmanmasına yol açabilir.

Neden 6.500 Dolar?

Bir fincan ve kulp modelindeki satın alma noktası, işlem hacmindeki artışa fiyat direnç seviyesinin üzerine çıktığında gün yüzüne çıkar. Yatırımcılar tipik olarak kulpun sağ üzerinden dibine kadar olan mesafeyi ölçerek çıkan sonucu satın alma noktasına ekler ve hedeflerini belirler. Kulpun maksimum derinliği yaklaşık 2.500 doları işaret ediyor. Kırılma noktası ise 4.100 dolar civarında bulunuyor. Sonuç olarak modelin kırılma hedefi 6.500 doların üzerinde bir fiyata denk geliyor.

Bir Harvard araştırması, fincan ve kulp formasyonunun forex ve borsalar için %65’in üzerinde başarı oranına sahip olduğunu göstermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar