Reklam

Ethereum Borsa Rezervleri Eriyor: ETH Rallisi Yakın Mı?

Kurumsal yatırımcıların artan sermaye girişi ile Ethereum yükseliş görünümü kazandı.
16:48
16 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

En büyük altcoin Ethereum (ETH), kurumsal yatırımcı ilgisi ile yükselişine ivme kazandırma arayışlarını sürdürüyor. Popüler kripto para Ethereum gün itibarıyla 3.969 dolara dokunarak önemli bir fiyat performansına imza attı.

Dev Miktarda Ethereum Borsalardan Çıktı

Kurumsal yatırımcıların artan sermaye girişi ile Ethereum yükseliş görünümü kazandı. Borsalardaki ETH rezervleri, çıkışlar arttıkça düştü. Coinbase, büyük Ethereum borsa çıkışı verilerine dikkat çekti. Coinbase borsası, 400.000 Ethereum’un borsa çıkışını kaydetti. Topluluk odaklı kripto platform CryptoQuant’a göre çıkışın kurumsal faaliyet olması güçlü bir ihtimal.

Analistler, ETH fiyatları üzerinde yükseliş beklentisini artırıyor. 400.000 Ethereum, 1.5 milyar dolarlık fiat para birimine eşittir. Borsa çıkış verileri, Ethereum’da artan çıkışları ve arz kıtlığının bir işareti olarak kabul edilir. Ethereum, son iki haftada yaklaşık %20’nin üzerinde artış kaydetti.

Bununla birlikte balina aktivitelerinde önemli bir artış saptandı. Tek bir işlemde iki anonim cüzdan arasında 188 milyon doların üzerinde Ethereum taşındı. İşlemi gizemli bir balina başlatırken bilinmeyen bir alıcıya gönderildi.

Ethereum Beklentileri

Bitcoin ETF’inin Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından onayının ardından uzmanlar Ethereum’da olumlu sinyaller bekliyor. Bitcoin ETF onayını takiben kripto para piyasasına sermaye girişinin artması ise beklentilerin yükselmesinin temel sebebi.

jroberts334 adlı Twitter kullanıcısı 2022 Şubat ayı için Ethereum fiyat beklentisinin 8.000 dolar olduğunu aktardı. Bunun yanı sıra Moonrock Capital yönetici ortağı Simon Dedick, Ethereum konusunda oldukça pozitif bir çerçeve çizdi:

Ethereum, ATH seviyesinin yalnızca %10 gerisinde ve parabolik bir artış hareketine başlamanın eşiğinde.

Bunun yanı sıra Ethereum 2.0 ile ağın ölçeklenebilirlik ve işlem ücreti sorunlarının çözüme kavuşturulması popüler kripto paraya inanılmaz bir boğa momentumu sağlayacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar