reklamı kapat

Ethereum Bir Daha Asla 1.400 Dolar Seviyesine Çıkamayabilir

Önde gelen kripto para analisti Ethereum'un 1.400 dolara çıkmasının hileli olduğunu ifade etti.
19:05
16 Haziran 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum, 2017 yılının boğa döneminde 1.400 dolara kadar çıkarak tüm zamanların rekorunu kırmayı başarmıştı. Ethereum’un bu rallisi aslında bunun Bitcoin’i bile geçebilecek bir kripto para birimi olarak görülmesine neden oldu. Buna karşın BTC tahtını asla devretmedi.

Ethereum Yükselişi Artık Hayal Mi?

Önde gelen kripto para analistlerinden Chris Burniske ise ETH’nin lider kripto para birimine karşı çok daha fazla potansiyele ve yükseliş oranına sahip olduğunu belirtti. Bitcoin’in önümüzdeki boğa döngüsünde 50.000 dolara çıkması durumunda Ethereum’un 7.500 dolara çıkacağını ve BTC’den daha fazla yükseleceğini belirten Burniske, ETH boğalarını heyecanlandırdı.

Burniske’ye göre bunun temel sebebi ise ETH’nin daha fazla kullanım alanına ve imkanına sahip olması olarak biliniyor. Burniske’nin bu olumlu tahminine rağmen kendisine katılmayanlar da var ve Avi Felman bunlardan birisi.

Felman, konu hakkında yayınladığı gönderisinde ETH’nin ünlü yükselişinin aslında hileli olduğunu belirtti. ETH’nin 1.400 dolara çıkmasının tamamen ICO’ların yarattığı FOMO’dan kaynaklandığını ifade eden Felman, ICO’ların bittiğini ve artık bu yükselişin hayal olduğunu ifade etti.

Gerçekten de ICO’ların Ethereum fiyatı üzerinde bir artış etkisi yarattığı biliniyor. İnsanlar ICO’lara katılım elde edebilmek için daha fazla ETH almak zorunda kaldı. Buna rağmen artık ICO modelinin bitmiş olması analistin ifade ettiği gibi ETH’yi zor durumda bırakabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.