X

Ethereum 2.0 İçin Yeni Açıklama: Tarih Belli Oldu Mu?

Ethereum 2.0 ne zaman geliyor?
20:55
19 Ekim 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH) fiyatı için kritik öneme sahip ETH 2.0 güncellemesine adım adım yaklaşılmakta. Geçtiğimiz tarihlerde Spadina test ağı için Ethereum 2.0 öncesi son adım da resmen atıldı. Güncellemenin gecikme tehlikesine sahip olduğu biliniyor.

Ancak dün Ethereum geliştiricisi Ben Edgington tarafından paylaşılan bir açıklamya göre Ethereum 2.0 tam anlamıyla yaklaşık iki ay içerisinde görücüye çıkabilir. Edgington konu hakkında yaptığı açıklamada bu açıklamanın biraz geciktiğini ancak her şeyin yolunda gittiğini ve ETH 2.0 konusunda hiçbir sıkınt gözükmediğini ifade etti.

Ethereum 2.0 İçin Son 2 Ay

Edgington, ETH 2.0 ağı için para yatırma kontratlarının yerleştirilmeye ve kullanıma hazır olduğunu, ancak yine de Beacon Chain’in beklenmesi gerektiğini belirtti. Edgington tarafından yapılan açıklamaya göre ETH 2.0 ana ağı yaklaşık iki ay içerisinde kullanıma açılabilir ve 2020 yılı bitmeden bu amaca ulaşılabilir.

Ethereum 2.0’nin gelmesi ile beraber ağın ölçeklenebilirlik sorununun çözüleceği ve işlem ücretlerinin önemli bir düşüş yaşayacağı biliniyor. Bu da ETH fiyatı üzerinde direkt bir etkiye sahip olabilir. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle yükselişe geçen BTC fiyatı ise zaten ETH fiyatını da 380 dolar seviyesinin üstüne çekti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar