reklamı kapat

Eski Tron CTO’su Justin Sun’ı Yalanladı Ve Tehdit Etti

Eski Tron CTO’su Lucien Chen Justin Sun’ı yalanladı ve mahkemeye vermekle tehdit etti.
22:00
14 Mayıs 2019

Tron’da sular durulmuyor. Justin Sun’ın ‘atıştığı’ eski Tron CTO’su Lucien Chen Sun’ın iddialarını yalanladı ve iftira atmaya devam ederse Sun’ı mahkemeye vereceğini açıkladı.

Chen – Sun Atışması

Her şey hafta sonu Chen’in Medium postuyla başladı. Chen Tron’un artık merkezsiz olmadığı gerekçesiyle görevinden ayrıldığını açıkladı ve ayrılışı için birçok sebep gösterdi. Birkaç gün sonra Tron’dan Chen’e yalanlama geldi. Konuyla ilgili haberimize buradan erişebilirsiniz. Tron Foundation olaya ilişkin şunları yazdı:

Tron’un inceleme departmanına göre, Z. Chen, J. Zhu ve X. Xie isimli eski elemanlar fonların yanlış kullanımı, rüşvet, fikir hırsızlığı ve ticari sırlar ile fikir haklarının çalınması veya alınıp satılması gibi suçlardan şüpheli bulundu. Chen, Zhu ve Xie 2019 yılının Ocak ayında şirket politikalarını ve kanunları ihlal etmekten işten atıldı. Gerekli evraklar ve materyaller yargıya aktarıldı. Z. Chen, Tron’a 2017 yılının Ekim ayında kurucu ortak olarak değil, teknik lider olarak katıldı.

Sun bir gün sonra kişisel sosyal medya hesabında Chen’in sıradan bir çalışan olduğunu ve kurucu ortak olmadığını iddia etti.

Chen’in Cevabı

Lucien Chen dün bir Medium postu daha atarak Sun ve Tron’un iddialarına cevap verdi. Chen’in yazısından satır başları şu şekilde:

  • Chen Tron’un ne CTO’su ne de kurucu ortağı olduğunu duyduğuna “gerçekten şaşırmış.”
  • Chen “Justin Sun’ın kendisine 5-6 yıllığına Tron ağının CTO’su ve kurucu ortağı olarak ekibe katılması için yalvarmasından sonra” Alibaba’daki görevinden ayrılmış.
  • Sun’ın fonların yanlış kullanımı ve rüşvet suçlamaları “Chen’in imajına hasar vermiş” ve Chen kendisine bir daha bu şekilde iftira atıldığı takdirde bunu bu kadar hafife almayacak ve yargıya başvuracak.

Kaynak: Cryptoglobe

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.