reklamı kapat

EOS Artık Beş Büyüklerden Biri

3 Mayıs 2018
  • Kartal ParıltıKartal Parıltı

Kripto para piyasası toplam değeri bugün itibariyle 430 milyar dolar seviyesini gördü. BTC 9 bin doların üstüne çıktı, Ethereum ise 680 dolar civarında seyrediyor. Ripple ve Bitcoin Cash’in ardından piyasa değeri en iyi kripto para ise EOS oldu.

Coinmarketcap.com’a göre EOS beşinci sırayı aldı. Bu yazının yazıldığı sıralarda bir EOS token’i 19.20 dolardan işlem görüyor. EOS’un piyasa değeri 15.9 milyar dolar seviyesinde. EOS’un en yakın rakibi Cardano (ADA) 9.6 milyar dolar değerinde ve EOS’la arasındaki fark azımsanamayacak kadar fazla. Bu yüzden analizcilere göre EOS artık 5 büyüklerden biri sayılır.

EOS bu hızla devam ederse Bitcoin Cash’den dördüncü sırayı alabilir. Eğer Bitcoin Cash’i geçerse EOS fiyatının 27.90 dolara ulaşması ön görülüyor. EOS ana ağı haziran ayında kullanılmaya başlayacak. EOS takipçilerine göre haziran ayında EOS Bitcoin Cash’i sollayacak. Ana ağın devreye girmesiyle birlikte platforma eklenecek özellikler ve ulaşılması beklenen hedefler şöyle:

  • Saniyede en az bin işlemi destekleyebilme kapasitesi
  • EOS platformu içerisinde paralel Blockchain’ler çalıştırarak iletişim ağı oluşturulması
  • Blok oluşturma süresinin 0.5 saniyeye indirilmesi
  • Daha çok borsada listelenmek için token’lerin dağıtılması
  • Blok yapımcıları seçimi yapılması
  • Merkezsiz uygulamaların yatay ve dikey ölçeklendirilmesi
  • Akıllı sözleşmelerin eklenmesi

Sonuç olarak EOS 1.0 sürümünün yayınlanmasından sonra piyasayı daha fazla hareketlendirebilir. EOS’un yükselişi bundan yaklaşık 10 ay öncesinden ip uçlarını vermişti. Uzun süren ICO’sunun ardından piyasaya 12. sıradan hızlıca girip 15 doları gördü. Ardından kripto para piyasasının ayı sezonu yaşamasının etkisiyle mart ayına geldiğimizde 4 dolara kadar geriledi. Geçtiğimiz hafta tüm zamanların en yüksek fiyatına ulaştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETİKETLER