f En Kötü Kripto Para Yorumcuları! Bunlara Dikkat Edin! Neden Size Fırsat Vadediyorlar? › COINTURK

En Kötü Kripto Para Yorumcuları! Bunlara Dikkat Edin! Neden Size Fırsat Vadediyorlar?

Özet

  • Özellikle anonim analistlerin bir kısmı yaptıkları reklam anlaşmalarını gizleyerek takipçilerini mağdur ediyor.

  • Tradermayne geçtiğimiz ay son dip testinin ardından Bitcoin fiyatının yükseleceğini söylemişti.

  • TheMoonCarl paylaştığın grafikte BTC için 45.000 dolara işaret etti. Ardından Bitcoin yüzde 10'a yakın düştü.

  • Piyasaya etkisi: Nötr
22:10
1 Ağustos 2023

Geçtiğimiz gün Temmuz ayında başarılı tahminleriyle ön plana çıkan kripto para yorumcularından bahsetmiştik. Fakat yatırımcıların en başarısız yorumcuların da kim olduğunu bilmesi gerekiyor. Bunlardan biri Mayıs ayı raporunda da listeye girmişti. Peki hangi kripto analistleri başarısızlıklarıyla gündem oldu?

En Kötü Kripto Para Yorumcuları

Eğer yatırım kararlarınızı yanlış biçimde başkalarına güvenerek alıyorsanız para kaybetme ihtimaliniz çok yüksek. Özellikle çok sayıda anonim ve art niyetli analistin olduğunu düşünürsek bu belki de en önemli konulardan biri. Size herhangi bir token için yükseliş beklediğini söyleyen analisti düşünün. Aslında o projeyle gizli bir reklam anlaşması olduğunu bilseydiniz yine de tavsiyelerini dikkate alır mıydınız? Bunu yapan ve yüz binlerce yatırımcıya ulaşan çok fazla “kripto fenomeni” var. Borsalarla, kripto paralarla yaptıkları anlaşmaları gizleyen ve size “fırsat” sunduğunu iddia eden art niyetliler topluluğu.

Aşağıdaki iki kripto para analisti bu sınıfa girer mi? Bunu bilmek zor ama son tahminlerine bakılırsa en iyi ihtimalle tahminlerinde başarısız olduklarını söyleyebiliriz.

Tradermayne

18 Temmuz’da, tanınmış kripto para analisti Tradermayne, 14 Haziran’dan bu yana devam eden düşük aralıkların temizlendiğini gösteren bir BTC fiyat grafiği paylaştı. Daha önce, aralığın en düşük seviyelerinin bir geri kazanımla birlikte süpürülmesi, diğer yönde önemli bir harekete ve aralığın en yüksek seviyesi olan 31.000 dolara çok sayıda teste yol açmıştı.

Tradermayne bu dip testlerinin bir sonucu olarak aralığın orta çizgisine ve hatta aralığın tepesine doğru bir artışın meydana gelebileceğini belirtti. Ancak böyle olmadı ve zayıf bir yükselişin ardından BTC fiyatı düştü ve aralığın en düşük seviyesinin altında kapandı. Düşüş oranı 24 Temmuz’da hızlandı ve bugün BTC 28.800 doların bile altına indi.

TheMoonCarl

Diğer popüler ve bir o kadar başarısız (Temmuz için) kripto yorumcusu TheMoonCarl ise Bitcoin grafiğini büyük bir fincan ve kulp formasyonu oluşturduğunu söyledi. Bu, genellikle önemli yukarı yönlü hareketlere yol açan bir yükseliş formasyonu olarak kabul edilir.

Formasyonun hedefi 45.000 dolardı. Ancak BTC fiyatı o bunu paylaştıktan hemen sonra düşmeye başladı. Kayıplar grafiğin ardından yüzde 10’a dayandı. Uzun vadeli yükselen destek çizgisinin altında (27.500 dolar) altında kapanış bu senaryoyu tamamen geçersiz kılacak. Olası hedefse 24.000 dolardır.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI