Elon Musk ve Dogecoin Vakfı Açıklaması!

Elon Musk, Dogecoin Vakfıyla alakalı önemli bir açıklama yaptı.
16:06
24 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Yakın zamanda Elon Musk’ın, Dogecoin Vakfının danışma kuruluna dahil olduğuyla ilgili bazı iddialar ortaya atılmıştı. Bu iddiaların değişik bir versiyonu ise Musk tarafından görevlendirilen birinin Vakfa hukuk danışmanlığı vereceğiyle alakalıydı. Nihayet tüm bu iddialar bugün netleşti ve konuyla alakalı Elon Musk gerçeği açıkladı.

Dogecoin Vakfı ve Elon Musk

Tesla CEO’su Elon Musk, aile ofisinin başkanı Jared Birchall‘ın yeniden kurulan Dogecoin vakfının danışma kurulunda olduğunu yalanladı. Elon Musk kısa süre önce yaptığı açıklamada ne Birchall’ın ne de ortaklarından herhangi birinin Dogecoin vakfıyla ilgisinin olmadığını söylüyor. Dogecoin (DOGE) topluluğu ise bu açıklamayı büyük bir şaşkınlıkla karşıladı. Çünkü vakıf daha önce yaptığı açıklamada Birchall’ın hukuk konusunda destek olmak için danışma kuruluna dahil edildiğini söylemişti.

Dogecoin Vakfı, Birchall, Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin ve Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus’un danışma kuruluna katılmasıyla yeniden faaliyete geçtiğini duyurdu. Bu duyuruda direkt olarak Birchall ismi resmi açıklamada geçiyordu. Musk’ın sağ kolunun yönetim kuruluna eklenmesi başlangıçta herhangi bir şüphe uyandırmadı ve Dogecoin topluluğu tarafından büyük bir coşkuyla karşılandı. Hatta birçok yatırımcı Elon Musk’ın Dogecoin’i daha ileriye götürmek için hukuki düzenlemeler kısmında direkt müdahil olduğu yorumunu bile yaptı.

Öte yandan Elon Musk, Dogecoin (DOGE) sayesinde dünyanın ilk trilyoneri olacağını düşünüyor. Vakfın iddialarını gecikmeli olarak yalanlayan Musk’ın ne yapmaya çalıştığını kimse bilmiyor.

Elon Musk ve Kripto

Bugüne kadar birçok kripto para Elon Musk etkisi denilen bir itici güçle milyonlara ulaştı. Shiba Inu cinsi bir köpek sahipleneceğini söylediğinde SHIB henüz 6 hatta 7 sıfırlı bir fiyata sahipti. Bugün ise 4 sıfıra kadar düştü, gün içinde ATH tazeleyen Shiba Inu (SHIB) artık dünyanın en büyük 15 kripto parası arasında yer alıyor.

Baby Dogecoin (BabyDoge) ve daha çok sayıda memes token, Elon Musk etkisi dediğimiz itici güç ile büyüyor, tanınıyor. Ancak Elon Musk’ın gözü Dogecoin’den başkasını görmüyor. En azından açık bir şekilde savunduğu tek altcoin bu, fakat Dogecoin killer dediğimiz alternatiflerin de büyümesine katkı sağlamaktan dolayı rahatsız görünmüyor. Gerçek verilerle doğrulanmamış olsa da Dogecoin topluluğunu içindeki etkili isimlerin bu alternatif şaka coinlerini oluşturduğu düşünülüyor. Bu yüzden topluluğun gücünü elinde tutmak isteyen Musk popülerliğini kullanıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar