X


Elon Musk Şimdi Ne Yapacak: BTC Madencilerinin Temiz Enerji Kullanımı %50’ye Ulaştı!

BTC.TOP madencilik havuzunun CEO'su Jiang Zhuoer’e göre Bitcoin madencilerinin temiz enerji kullanımı %50’ye ulaştı. 
10:19
16 Haziran 2021

Son zamanlarda özellikle Tesla CEO’su Elon Musk’ın yaptığı açıklamalar ile birlikte Bitcoin madenciliği ile ilgili tartışmalar bir gündem konusu haline geldi. Ancak BTC.TOP madencilik havuzunun CEO’su Jiang Zhuoer yaptığı bir açıklama ile Bitcoin madencilerinin temiz enerji kullanımının %50’ye ulaştığını iddia etti ve Musk’ın açıklamalarına yanıt verdi.

Bitcoin Madenciliği ve Temiz Enerji

Zhuoer yaptığı açıklamalarda, Xinjiang, Qinghai ve İç Moğolistan’da bulunan madencilik tesislerinin, hükümetin sektöre yönelik devam eden baskısı nedeniyle kapatıldığını iddia ediyor.

Ünlü madenciye göre, şimdiye kadar sadece Sichuan’da bulunan hidroelektrik madencilik çiftlikleri faaliyetlerini yürütmeye devam edebiliyor. Zhuoer yaptığı açıklamalarda, “Şimdi Sichuan, İç Moğolistan ve Qinghai eyaletlerindeki tüm madencilik tesisleri kapatıldı, sadece Sichuan’daki hidroelektrik madencilik çiftlikleri kaldı. Şu anda Bitcoin madencilerinin temiz enerji kullanımı şimdiden %50’yi aşıyor.” sözlerini kullandı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Tesla Yeniden BTC Kabul Edecek Mi?

Elon Musk’ın başında bulunduğu elektrikli otomobil üretim devi Tesla, öncelikle bu yıl içinde Bitcoin ile ödeme kabul etmeye başladığını açıkladı. Ancak daha sonra Musk, Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşım ile çevresel endişeler sebebiyle artık Bitcoin ile ödeme kabul edilmeyeceğini dile getirdi.

Bunun ardından Musk yine Twitter üzerinden yaptığı bir açıklama ile eğer Bitcoin madenciliği %50 temiz enerji kullanımına ulaşırsa Tesla’nın yeniden Bitcoin ödemelerini kabul etmeye başlayacağını açıkladı.

Dolayısıyla Zhuoer’in açıklamalarından sonra Musk’ın nasıl bir yorum yapacağı ve Tesla’nın yeniden Bitcoin ödemelerini kabul etmeye başlayıp başlamayacağı şu anda bir soru işareti olarak karşımıza çıkıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar