X


Elon Musk Desteği Gitti Dogecoin Hikayesi Bitti: DOGE Yeniden Yükselebilir Mi?

Elde edilen son verilere göre Dogecoin piyasa hacmi bakımından en büyük il on kripto para içinde en büyük düşüş yaşayan coin oldu.
10:39
22 Haziran 2021

Dogecoin (DOGE) son 24 saat içinde piyasa hacmi bakımından ilk on kripto para birimi içinde en fazla değer kaybeden kripto para oldu. Son 24 saat içinde %22’nin üzerinde değer kaybeden Dogecoin yazının kaleme alındığı an itibari ile 0,20 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Musk Etkisi Bitti Mi?

Elde edilen grafiklere göre Dogecoin 2021 yılı içindeki en kötü gününü dün yaşadı ve bugün de düşüşün devam ettiği görülüyor. DOGE 2021 yılında en kötü gününü şu an için 30 Ocak’ta yaşadı ve 1 gün içinde %38 değer kaybetti.

Buna ek olarak Dogecoin 19 Mayıs’ta %55 gibi büyük bir değer kaybı yaşamıştı ancak 24 saat bitmeden kayıpların yarısından fazlasını geri kazanmayı başarmıştı. Dolayısıyla şu anda 21 Haziran 2021 için en kötü ikinci olarak kayda geçti.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Aslında Dogecoin’in yükselişi Elon Musk’ın ve sosyal medyanı desteği ile başladı ve bu destek çekilince ilk büyük düzeltmede ciddi bir değer kaybı yaşandı. Yatırımcılar ise bu noktada Musk’a Tesla CEO’su Elon Musk’a sitem ediyor gibi görünüyor.

Bir yatırımcı Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşım ile kendisini dünyanın en zeki insanı olarak gördüklerini ve bu sebeple ona güvendiklerini dile getirdi. Ancak Musk’ın bu yoruma yanıt vermediği görülüyor.

Dogecoin Fiyat Beklentileri

Dogecoin de 0,30 dolar seviyesi önemli bir destek olarak görülüyordu ve DOGE bu desteği çoktan kaybetti. Şu anda ise Dogecoin için 0,20 dolar bandı bir destek olarak görülüyor ancak bu desteğin de çok güçlü olmadığı düşünülüyor. Çünkü DOGE fiyatı dün 0,16 dolara kadar geriledi.

Analistlere göre DOGE’nin 0,20 dolarlık desteği kaybetmesi çok daha derin seviyelerin görülmesine sebep olabilir. Ancak eğer Dogecoin 0,22 dolarlı direnci kırmayı başarabilirse bir süreliğine konsolidasyon yaşanabileceği düşünülüyor. Dogecoin ile ilgili büyük ralli beklentilerinin ise kaybolan destekler ile birlikte rafa kaldırıldığı görülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar