X


Ünlü Analistten Yeni Bitcoin (BTC) Tahmini: BTC, 15.000 Dolara mı Geriliyor?

Bitcoin fiyatı için 15.000 dolara çekilme mümkün!
10:21
22 Haziran 2021

Sublime Traders’ın kurucusu ve önde gelen bir kripto para analisti olan Andrei Stanciulescu, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) için pek de hoş olmayan açıklamalarda bulundu. Stanciulescu’nun ifadesine göre kripto para piyasasının çekeceği acılar henüz bitmedi ve 15.000 dolara kadar sert bir düşüş görülebilir.

Ünlü Analist BTC Fiyat Tahminini Açıkladı

Stanciulescu, konu hakkında yaptığı açıklamada önce sert bir düşüş beklediğini vurgulasa da yılın sonuna doğru 80.000 dolarlık yeni bir rekor görmenin de mümkün olduğunu açıkladı. Kitco News kaynağına konuşan tecrübeli analist, Bitcoin’in bir süre daha düşüş yaşayacağını ancak toparlanmanın da geç kalmayacağını ifade etti.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Şu an için Bitcoin’in hala yeni bir varlık olduğunu vurgulayan analist, böyle varlıklarda volatilitenin ise olmazsa olmaz olduğunu ifade etti. Bu formasyon ile devam edilmesi durumunda Bitcoin’in yıl sonuna kadar düşüş/yatay odaklı hareket edeceğini belirten analist, yılın sonunda ise ani bir atak ile 80.000 doların görülmesinin mümkün olduğunu not etti.

Bitcoin İçin 15.000 Dolar Mümkün

Lider kripto para birimi Bitcoin bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 32.467 dolar seviyesinden işlem görüyor ve analiste göre yakında 15.000 dolar görülecek. Bu da BTC’nin %50 daha değer kaybetmesi anlamına geliyor. Bitcoin düşerken diğer kripto para birimlerinin de tutunamadığı düşünülecek olursa Stanciulescu’nun tahmini aslında direkt olarak Ethereum’un da 1.000 dolar altına inmesi olarak görülmekte.

Çin’den gelen kötü haberler ve Bitcoin’e karşı yasaklamalar, BTC fiyatını 32.000 dolara çekse de bunun devamında fiyatı aşağıya çekmeye devam eden sebebin ne olacağı henüz tahmin edilemiyor. 25 Haziran tarihinde yüklü opsiyon işlemlerinin süresinin dolacağı biliniyor ve ilk darbe buradan gelebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar