X


Elon Musk Açıkladı: Hükümetlerin Kripto Para İlerlemesini Durdurmak İçin Ne Yapmalı?

Elon Musk, dün katıldığı bir toplantıda kripto para birimleri, hükümet baskıları ve Çin politikaları hakkında açıklamalarda bulundu. 
10:00
29 Eylül 2021

Elon Musk’ın bir kripto para destekçisi olduğunu kripto para birimleri ile ilgilenen herkes artık biliyor. Musk sık sık kripto para birimleri ile ilgili açıklamalarda bulunuyor. Son olarak ise Tesla CEO’sunun hükümetlerin müdahalelerine değindiği görülüyor.

“Hiçbir Şey Yapmayın”

Tesla’nın CEO’su Elon Musk Salı günü yaptığı açıklamalarda, ABD hükümetinin kripto para piyasasını kontrol etmeye çalışmaktan kaçınması gerektiği görüşünü dile getirdi. Beverly Hills, California’daki Kod Konferansı’nda konuşulan Musk’a, ABD hükümetinin kripto düzenlemesine dahil olması gerekip gerekmediği soruldu.

New York Times köşe yazarının bir sorusuna yanıt olarak Musk, “Kriptoyu yok etmek mümkün değil, ancak hükümetlerin ilerlemesini yavaşlatması mümkün. Hiçbir şey yapmayın.” sözlerini kullandı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Öte yandan Tesla, Şubat ayında 1,5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığını açıklamıştı. Bitcoin fiyatları yükseldikçe, bu varlıkların değeri ikinci çeyrekte 2,5 milyar dolara yükseldi. Her ne kadar fiyatlarda düşüşler yaşansa da Tesla elindeki BTC’leri satmadığını dile getirdi.

“Tüm Cevaplar Kriptoda Değil”

Bunlara ek olarak Musk yaptığı açıklamalarda, toplumun tüm sorularının cevaplarının kripto para birimlerinde olmadığını da ifade etti. Konuyu, “Büyük bir kripto para birimi uzmanı olduğumu söyleyemem” sözleri ile açıklayan Musk, kripto para birimlerinin değerli olduğunu ancak tüm cevapların da kripto para birimlerinde olmadığını ifade etti.

Öte yandan Çin’in kripto para yasakları ile ilgili de açıklamalarda bulunan popüler isim, Çin’in kripto para birimine karşı duruşunun büyük olasılıkla ülkenin “önemli elektrik üretim sorunlarından” kaynaklandığını ifade etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar