Reklam

El Salvador, Bitcoin Yatırımından Elde Ettiği Gelirin Bir Kısmı İle Ülkede Bitcoin Okulları Açacak!

Sosyal medyada paylaşılan haberlere göre, El Salvador'un bir sonraki projesi, 20 bitcoin okulu inşa ederek yerel halk için kripto para eğitimi sağlamak.
22:01
2 Kasım 2021
El Salvador Bitcoin'deki (BTC) Düşüşü Fırsat Bildi! 150 Bitcoin Daha Satın Aldı
Okuma Süresi: 2 Dakika

El Salvador, evcil hayvan hastanesi projesinden sonra Bitcoin alımından elde ettiği kâr ile, gerçekleştirmeyi planladığı yeni bir girişimi duyurdu. Elde edilen kârlar ile bir evcil hayvan hastanesi inşaa edeceğini duyuran El Salvador, bir başka girişim olan 20 Bitcoin okulu kurma planını açıkladı.

Salvadorlular İçin Bitcoin Eğitimi

El Salvador Cumhurbaşkanlığı Basın Sekreter’inden yakın zamanda gelen bir tweet, ülkenin konuya ilişkin planlamalarını özetledi. Yönetim organı, El Salvador’un Bitcoin yatırımının şimdiden kârda olduğunu ve bu sebeple projenin bir kısmının elde edilen bu gelirlerle finanse edileceğini açıkladı. Yerel bir rapora göre 20 tesisin inşaası, El Salvador halkına kripto para eğitimi vermek üzere planlanmaya başlandı.

El Salvador, Toplamda 1.120 BTC Satın Aldı

Şu an itibariyle El Salvador, Bitcoin’i yasal ödeme aracı olarak kabul eden tek ülke konumunda. Bitcoin’i yasal ödeme aracı olarak kabul edilmesi, IMF gibi küresel kuruluşlardan gelen yoğun eleştirilere rağmen 7 Eylül’de gerçeğe dönüştü. Bilindiği üzere El Salvador Başkanı Nayib Bukele, bu süreçte kritik bir rol oynadı. Lider kripto varlığı yasal ödeme aracı olarak kabul etmesinin yanı sıra El Salvador, şu ana kadar gerçekleştirdiği birden fazla alım ile toplamda 1.120 BTC satın aldı.

El Salvador Başkanı’nın konuya ilişkin attığı tüm adımlara karşın Bitcoin kabulü, tüm vatandaşlar tarafından sevinçle karşılanmadı. MicroStrategy CEO’su Michael Saylor konuya ilişkin, Bitcoin’in “son on yılın en yıkıcı teknolojisi” olması nedeniyle sarsıntıların kaçınılmaz olduğunu söyledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar