Efsane Yatırımcıdan Şaşırtan Bitcoin Tahmini: “Hayalperestlik Değil”

 Bitcoin (BTC) kısır bir döngüde hareket ederken popüler bir yatırım uzmanı uzun vadeli fiyat tahminini açıkladı. 
16:30
2 Ekim 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

 Bitcoin (BTC) kısır bir döngüde hareket ederken popüler bir yatırım uzmanı uzun vadeli fiyat tahminini açıkladı.

Dolar Endeksi ve Bitcoin: Mümkün mü?

Kripto para yatırım şirketi Parallax Digital’in kurucusu Robert Breedlove, Bitcoin’in, doların satın alma gücündeki düşüş nedeniyle gelecekte önemli bir artış kaydetme şansının yüksek olduğunu öne sürdü. Breedlove’a göre,  Bitcoin 2031 yılına kadar 12,5 milyon dolara yükselebilir; bu, bugünün satın alma gücüne dayalı olarak 1 milyon dolara eşdeğer bir değer. Tahminin arkasında olacağını iddia eden yönetici, ifade ettiği rakamların gerçekçi olduğunu vurguladı. Dolar endeksinin (DXY) son ​​zamanlarda çok yükseldiğine dikkat çeken analist, kısa vadede dalgalanmalar bekliyor. Küresel ekonomideki dinamiklere, enflasyona ve doların gelecekteki riskli durumuna işaret eden Breedlove, 12,5 milyon doların hayalperestlik olmayacağını savundu.

Uzman doların aşırı derecede balonlaştığını ve 2035 yılına kadar potansiyel olarak sıfıra düşeceğini belirtiyor. Yatırımcıları dolar konusunda uyaran yönetici, sınırlı arzı ve alttta yatan teknoloji nedeniyle Bitcoin’in finansal devirme öncülük edeceğinin altını çiziyor. Ayrıca Breedlove, dolar sıfırın altına düştüğünde artık Bitcoin’i fiyatlandırmaya gerek kalmayacağını kaydetti. İlginç bir şekilde, eski hedge fon yöneticisinin açıklaması, doların çoğu küresel fiat para birimine karşı aşırı derecede yükseldiği bir dönemde geldi. Breedlove’a göre, özellikle, daha fazla yatırımcı Bitcoin‘e yatırım yapmak için yerel para birimlerinden vazgeçeceği için tüm şartlar Bitcoin’in lehine olacak.

Regülasyon: Belirleyici Unsur!

Kripto para piyasası toparlanmaya çalışırken, Bitcoin, de yerinde saymaya devam ediyor. Bitcoin’e yönelik iyimser bir tablo çizmesine rağmen, Breedlove daha önce varlığın birkaç siyah kuğu olayı nedeniyle büyük darbe alma tehdidiyle karşı karşıya olduğunu tahmin etmişti. Eski zamanlarda tüm kuğuların beyaz olduğuna dair bir düşünce vardı. Bu sebeple, “Siyah Kuğu” finansal piyasalarda imkansızlığı temsil ediyor ve “olmayan” anlamında bir ifade olarak kullanılıyor.

Bloomberg tarafından bildirildiği üzere Breedlove, uzun vadede kripto para piyasasına tahminler yapmamnın zor olduğunu, ancak hash oranını etkileyen herhangi bir olayın potansiyel olarak Bitcoin’in silinmesine yol açacağına dikkat çekti. Ynetici ayrıca, regülasyonun Bitcoin‘in geleceğinde anahtar olduğuna dikkat çekti. Uzman, Bitcoin geleneksel finans sektörünün varlığını tehdit ederse, düzenleyicilerin devreye girebileceğini kaydetti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar