reklamı kapat

Dubai Gayrimenkul Devi Kendi Token’ını Basıyor

Dubai gayrimenkul devi Ethereum tabanında kendi token'ını basacak.
11 Mart 2019
  • Kartal ParıltıKartal Parıltı

Dubai merkezli gayrimenkul devi Emaar bir token basacağını ve ICO’sunu Avrupa’da düzenleyeceğini duyurdu.

Emlak Sektörü

Arabian Business’ın haberine göre token İsviçreli Blockchain startup’ı Lykke tarafından geliştirilecek. Geliştirilecek token’a sahip olanlar şirketin referans ve üyelik sistemine dahil olacaklar. Emaar şu anda Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki en büyük emlak şirketi. Daha önce Burj Khalifa, Dubai Fountain, Dubai Mall ve Dubai Opera’yı üstlenmişti.

Emaar geçtiğimiz yıl haziran aynına kadar 5,83 milyar dolar gelir elde etti ve şirkete 9,7 milyar dolar değer biçildi. Ayrıca Arabian Business Emaar’ın gelirinin geçen yıl %37 artarak 7 milyar dolara ulaştığını belirtti.


Haberde Emaar’ın bir yıl içerisinde Avrupa’da ICO düzenleyeceği ifade edildi. Token’ı geliştirecek olan firma Lykke ERC-20 token standartlarına uygun hareket edecek ve token’i Ethereum (ETH) Blockchain’inde geliştirecek. Lykke insan kaynakları yöneticisi Maud Simon planların gerçekleştirileceğini onayladı.

Daha önce Emaar hakkında ödemelerde kripto para kabul ettiğine dair söylentiler ortaya atılmıştı. Şirket ödemelerde kripto para kabul ettiği haberini yalanladı, sadece BAE Dirhemi ve Amerikan Doları kullanıldığını vurguladı.

Diğer yandan Arap kraliyet ailesinin kripto para yatırımı yaptığı haberini sizlerle paylaşmıştık. 40 milyar doların üzerinde serveti bulunan Şeyh Saeed bin Ahmed Al Maktoum’a ait şirketlerden biri Seed Group adındaki kripto para yatırımı şirketiyle ortaklık kurmuştu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.