X

Donald Trump’ın İnternet Sitesine Kripto Para Saldırısı

Donald Trump'ın sitesine saldıranlar okuyuculardan Monero istedi.
10:52
28 Ekim 2020

Donald Trump ve Joe Biden arasında devam eden başkanlık yarışının noktalanmasına sayılı gün kalmışken Trump’ın seçim kampanyasının resmi internet sitesine kripto para fidye saldırısı düzenlendi. Başkan Trump’ın destekçileri 27 Ekim gecesinde birkaç saat boyunca siteye ulaşamadı.

Saldırganlar Siteyi Ele Geçirip Kripto Para İstedi

Saldırganlar ise bu süre zarfında “sitenin hacklendiğini” ve “dünyanın günlük olarak başkan donald j trump tarafından yayılan sahte haberlerden bıktığını” ifade eden bir mesaj yayınladı. Sitedeki görüntüye bakıldığında bunun sanki yetkililer tarafından yapılan bir site kapatma eylemi olarak gösterilmeye çalışıldığı da görülüyor.

Saldırganlar buna ek olarak Trump hükümetinin Koronavirüs hastalığının sorumluları olduğunu belirten “çok gizli bilgilerin” de bu hack olayı için ele geçirilen cihazlarla ortaya çıkarıldığını iddia etti. Buna ek olarak Başkan Trump’ın 2020 seçimlerini manipüle etmek için yabancı aktörlerle de çalıştığına dair kanıt elde ettiğini belirten saldırganlar, bu bilgilerin açıklanması için bir oylama başlattı.

Monero ile ödeme kabul eden ve oylamayı da böyle yapan saldırganlar, hem “evet” hem de “hayır” oyu için Monero gönderilecek iki farklı cüzdan adresi yayınladı. Oylamanın son tarihinden sonra fonları kıyaslayıp karar vereceklerini belirten saldırganlar, büyük bir ihtimalle blöf yapıyorlar. Ancak Trump seçmenini böyle bir hack olayı ile daha da kızdırmak Trump’ın yeniden seçilmesi durumunda kripto paralara yönelik tavrının daha da sertleşmesine yol açabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar