Reklam

Dogecoin Kurucusunun, Shiba Inu Topluluğundan Bir İsteği Var!

Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus, yaptığı açıklamalarda, Shiba Inu topluluğundan bir isteği olduğunu dile getirdi. 
16:37
5 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus Twitter’dan yaptığı açıklamalarda, Shiba Inu ile ilgili hiçbir ilgisinin olmadığını ve konudan tamamen uzaklaşmak istediğini dile getirdi.

Shiba Inu ve Markus

2013 yılında orijinal şaka kripto para birimi Dogecoin’i kuran Markus, Shiba Inu ile hiçbir şekilde bağının olmadığının altını çizdi. Yazılım mühendisi, Shiba Inu topluluğundan gelen spam mesajlarıyla dolu olduğu için web sitesinden iletişim formunu kaldırmak zorunda kaldığını da iddia ediyor.

Öte yandan Dogecoin, 90 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine ulaştı ve bu da ilk yatırımcılarından bazılarını deyim yerindeyse zengin etti. Ancak kurucu ortaklar yarattıkları meme kripto para furyası ile servet kazanmadılar. Markus, işini kaybettikten ve mali sıkıntılara girdikten sonra ikinci el bir Honda Civic satın almak için 2015 yılında Dogecoin birikimini sattığını açıkladı.

Ancak 38 yaşındaki programcı projede bir hissesi olmamasına rağmen Twitter’da “Shibetoshi Nakamoto” takma adını kullanıyor. Markus’un içinde Elon Musk’ın da olduğu 678 binden fazla takipçisi var. Ayrıca Markus, Dogecoin’in yaratıcısı olması sebebiyle dünyanın en zengin ismi olan Musk ile de sıklıkla iletişime giriyor.

Toplulukla Bağını Kesenler de Var

Markus ile birlikte meme coini kuran Avustralyalı yazılım mühendisi Jackson Palmer, Dogecoin ve daha geniş kripto para topluluğu ile bağlarını tamamen kesmeyi seçti.

Temmuz ayında viral hale gelen sert bir Twitter gönderisinde Palmer, endüstrinin zengin bireylerden oluşan güçlü bir kartel tarafından kontrol edildiğini dile getirdi. Palmer’a göre bu kişilerin tek amacı, diğer insanların paralarını almak.

Ayrıca Mayıs ayında da Dogecoin popülaritesinin zirvesindeyken topluluk ile bağını koparan kurucu ortak, Musk’ı da eleştirdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar