X


Dogecoin Geçen Haftaya Göre %20 Düştü!

CoinMarketCap'e göre Dogecoin'in fiyatı geçen hafta %19.37 düşerek 0.18 $'a düştü. Fiyatın 0.16 $'a ulaştığı 23 Nisan'dan bu yana en düşük seviyede.
16:00
16 Temmuz 2021

CoinMarketCap’e göre Dogecoin’in fiyatı geçen haftaya göre %19.37 düşerek 0.18 $’a geriledi. Fiyatın 0.16 $’a ulaştığı 23 Nisan’dan bu yana en düşük seviyede.

Piyasanın En Büyük 8. Kripto Parası

Dogecoin şu anda piyasa değerine göre sekizinci en büyük kripto para birimi olarak piyasada bulunmakta ve şu anda 1,28 trilyon dolar değerinde olan küresel bir kripto pazarında 22,5 milyar dolarlık bir pazar payına sahiptir.

Dogecoin, 2013 yılında programcılar Jackson Palmer ve Billy Markus tarafından oluşturuldu. İkili, altcoin piyasaya sürme çılgınlığı ile dalga geçmek için viral Shiba Inu fotoğrafını bir avatar olarak kullandı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

 

Şaka coin’i, geçen yılki Bitcoin boğa koşusu sırasında Dogecoin’in fiyatı yükselmeye başladığında kısa patlama yarattı. Dogecoin, Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban, Tesla CEO’su Elon Musk ve pop yıldızları Snoop Dogg ve Gene Simmons’ın da dahil olduğu, halk arasında “Doge Army” olarak bilinen sadık bir hayran grubu tarafından sosyal medyada çok övüldü.

Kendi Yaratıcısından Şaşırtan Sözler

Bu hafta, ortak yaratıcı Jackson Palmer, 2015’te bıraktığı eski projesine karşı sert bir Twitter floodu başlattı.

Palmer, “Yıllarca çalıştıktan sonra, kripto para biriminin öncelikle vergiden kaçınma, azaltılmış düzenleyici gözetim ve yapay olarak zorlanan kıtlığın bir kombinasyonu yoluyla yandaşlarının zenginliğini artırmak için inşa edilmiş, doğası gereği sağcı, hiper-kapitalist bir teknoloji olduğuna inanıyorum” dedi.

Başka bir tweet’te şunları ekledi: “Kripto para, günümüzün kapitalist sisteminin en kötü kısımlarını (örn. yolsuzluk, dolandırıcılık, eşitsizlik) almak ve teknik olarak müdahalelerin (örn. denetimler, düzenleme, vergilendirme) kullanımını sınırlamak için yazılım kullanmak gibidir.”

Piyasa liderleri Bitcoin ve Ethereum şu anda bu yılın başlarında belirlenen tüm zamanların en yüksek seviyelerinin yarısından daha azıyla işlem görüyor.

Dogecoin daha da sert bir darbe aldı. Mevcut fiyatı 0,18 ABD doları, 08 Mayıs’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,73 ABD dolarından %75 daha düşük olduğu anlamına geliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar