X

DOGE ve SHIB’de Son Durum, Önemli Seviyeler: Toparlanma Başladı Mı?

Geçtiğimiz hafta yaşanan büyük düşüşler sonrasında bugün kripto para piyasasının yeniden yeşil renkleri gördüğü ifade edilebilir. 
07:57
25 Mayıs 2021

Yaklaşık olarak son 1 haftadır derin bir düzeltme yaşayan kripto para birimleri bugün toparlanıyor gibi görünüyor. Bu noktada Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi kripto para birimlerinin yanında 2021 yılında popülerlik kazanan Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu gibi şaka coin’lerinin nasıl bir yol izleyeceği de büyük bir merak konusunu oluşturuyor.

Dogecoin Önemli Seviyeler

Piyasa hacmi bakımından en büyük 6. kripto para konumunda bulunan Dogecoin, geçtiğimiz hafta içinde yaşanan büyük düşüş sırasında 0,21 dolara kadar geriledi. Bu gerilemeden önce DOGE’nin 0,73 dolar ile rekor kırdığı düşünüldüğünde geri çekilmenin derinliği anlaşılıyor.

Öte yandan Dogecoin yazının kaleme alındığı an itibari ile 0,34 dolardan işlem görüyor. Son 24 saatte yaklaşık olarak %17 değer kazanan Dogecoin’in bir hafta öncesine göre hala %30 değer kaybı ile ilerlediği ifade edilebilir.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Analistlere göre Dogecoin’de şu anda 0,31 dolar seviyesi en önemli destek seviyesi olarak işlem görüyor. 0,34 doların önemli bir seviye olduğunu ifade eden analistler, bu seviyenin korunması halinde DOGE’nin 0,39 dolara kadar önemli bir engelle karşılaşmadan yükselmesini bekliyor. 0,39 doların ise güçlü bir direnç olabileceği ifade ediliyor.

Ancak eğer Dogecoin fiyatı mevcut seviyelerini koruyamaz ve aşağı yönlü hamle yaparsa bu noktada da 0,28 doların önemli bir seviye olacağı ve 0,28 dolara verilecek tepkinin kritik olacağı düşünülüyor.

Shiba Inu Güncel Durum

Dogecoin’in yükselişinin ardından piyasaya sürülen ve tıpkı DOGE gibi hiçbir amacı olmadan şaka coin’i olarak kripto paralar arasına katılan Shiba Inu (SHIB), geçtiğimiz hafta yaşanan düşüşlerde 0,0000063 dolara kadar geriledi.

Düşüş öncesinde 0,000038 dolar ile rekor kıran SHIB, yazının kaleme alındığı an itibari ile de 0,000010 dolardan işlem görüyor. Uzman isimlere göre SHIB coin hakkında çok detaylı yorumlar yapmak şu aşamada doğru olmayabilir. Çünkü hem kripto para birimi çok yeni hem de DOGE’nin kopyası olarak piyasaya sürülen bir kripto para konumunda bulunuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
  • FATİH
    3 hafta önce

    AGA max arzı olmayan bir şey (diyorum çünkü her şeyi kapsasın diye) için para yatırmak pekte mantıklı değil. BTC sayısı az ve daha kazılmamış olması fiyatını bu kadar değerli yapıyor

    1