X


DOGE Fiyatının Yükselişi Yine Başladı: DOGE’un Bu Seferki Yükselişinin Sebebi Ne?

DOGE yine sansasyonel bir yükseliş yaşıyor.
22:47
7 Şubat 2021

Elon Musk’ın favori kripto para birim Dogecoin (DOGE), sert bir düşüş sonrasında yeniden önemli bir yükseliş ivmesi yakaladı. Geçtiğimiz hafta WallStreetBets ekibinin katkıları ile 0,08 dolara kadar yükselen DOGE, daha sonra 0,03 dolara kadar çok sert bir düşüş yaşadı. O esnada DOGE alanlar ise inanılmaz zarar ettiklerini düşünmeye başladı. Elon Musk’ın “geleceğin ve halkların kripto parası” olarak gördüğü DOGE, şimdi ise eski seviyesine ulaşmaya çok yakın.

DOGE Fiyatı Yeniden 0,07 Doların Üzerinde

Son 24 saat içerisinde %31 yükseliş elde eden DOGE, toplam piyasa değerine göre en büyük 10. kripto para birimi sıralamasına yükseldi. ABD’de Bitcoin aramalarını bile geçen DOGE aramaları aslında bu rallinin ABD merkezli olduğunu gösteriyor. ABD yönetimi tarafından dağıtılan 1.200 dolarlık koronavirüs salgın ödemeleri ile 1 Ocak 2021 tarihinde DOGE alan birisi an itibarıyla 18.000 dolarlık bir fona sahip olabilirdi. Sadece bu bile DOGE’un neden bu kadar çok arandığını gösteriyor. Buna rağmen fiyatın şu an yaşadığı artışın sebebini kimse bilmiyor.

Twitter üzerinde hem Türkiye hem de ABD’de trend konular arasında giren DOGE, tamamen FOMO (yükselişi kaçırma korkusu) kaynaklı yükseliyor olabilir. Twitter üzerindeki gönderilere bakıldığında ise yatırımcıların DOGE fiyatı 0,10 dolara kadar çıkana kadar bu ralliye son vermeyecekleri yorumlanabilir. Birçok yatırımcı Twitter üzerinden yaptığı açıklamada 0,10 doları hatta 1 doları hedeflediklerini vurgulamakta. DOGE’un 1 dolar seviyesine çıkması için ise en az 12 kat yükseliş elde etmesi gerekmekte.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ünlüler DOGE Aldı!

Elon Musk sonrasında Gene Simmons ve Snoop Dogg gibi isimlerin de aldığı ve Twitter’dan bunu duyurduğu DOGE, kısa süre önce %1.000 artış elde etmişti. Şimdi %1.200 artış elde etmesi ise bu yükselişe bakarak bir hayli mümkün gözüküyor. Buna rağmen fiyatın hiçbir temele veya gelişmeye dayalı olmadan tamamen FOMO bazlı yükselmesi de bir hayli tehlikeli. Piyasanın bir anda kızıla bürünmesi en sert düşen kripto paraların FOMO bazlı yükselenler olmasına neden oluyor.

DOGE fiyatı 0,07 doların üzerine yeniden çıksa da özellikle daha önce test ettiği 0,085 dolar direnci kırılmadan sert düşüşler beklenebilir. Yatırımcıların destek olarak takip etmeleri gereken nokta ise 0,04 dolar olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar