Dikkat! Yapay Zeka ve 4 İndikatörden Bitcoin ve SHIB Tahmini! İşte Ocak’ta Olacaklar!

Bitcoin (BTC) ve Shiba Inu (SHIB) yatırımcının odak noktası olmaya devam ederken, Ocak ayındaki performansları yakından takip ediliyor.
13:15
3 Ocak 2023
Okuma Süresi: 3 Dakika

Bitcoin (BTC) ve Shiba Inu (SHIB) yatırımcının odak noktası olmaya devam ederken, Ocak ayındaki performansları yakından takip ediliyor.

PricePredicitions, Karamsar Bir Tablo Çizdi!

2021 de kripto para piyasasının odak noktası olan Shiba Inu, 2022’de bekleneni veremedi. Fed’in şahin duruşu ve sektördeki krizler, SHIB’i de derinden sarstı. Önde gelen platformlardan PrecePredictions’daki makine öğrenimi algoritması, SHIB için Ocak ayı tahmini açıkladı. Platforma göre, SHIB, ay sonunda  muhtemelen 0,000008036 dolardan işlem görecek. SHIB’in mevcut fiyatı göz önünde bulundurulduğunda, bu  %1’lik bir düşüş anlamına geliyor. PricePredictions,  tahminlerini yaparken hareketli ortalama (MA), hareketli ortalama yakınsama ıraksaması (MACD), göreli güç endeksi (RSI) ve Bollinger Bantları (BB) gibi teknik göstergeleri hesaba katıyor.

Platform, SHIB için karamsar bir tahmin yaparken,  CoinMarketCap’teki kripto para topluluğu, SHIB’in geleceği konusunda iyimser. Topluluğa göre, SHIB muhtemelen 31 Ocak’ta 0,00001102 dolardan işlem görecek. Shiba Inu, son 24 saatte yaklaşık %1,6 artışla an itibariyle 0,0000082 dolardan işlem görüyor. Uzmanlara göre, Shiba Inu’nun performansı büyük ölçüde genel olarak kripto para piyasasına bağlı olacak. SHIB’in yakım oranları artarken, fiyatın ivme kazanması bekleniyor. Shiba Inu, Binance’ta 2022’de en çok takip edilen ilk üç kripto para arasında yer aldı.

Bitcoin Tahmini!

Bitcoin, Kasım 2021’de ulaşılan tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolardan %70’in üzerinde değer kaybederek 2022’yi düşüşle bitiriyor. FTX borsasının çökmesi  gibi sektördeki krizler ve makroekonomik faktörler, kripto para piyasasına büyük darbe vurdu. Bu nedenle, Bitcoin’in 2023’teki performansı genel olarak bu unsurlara bağlı olacak. Önde gelen platformlardan PricePrediction’daki makine öğrenimi algoritmaları, Bitcoin‘in 31 Ocak’ta 15.532 dolardan işlem yapacağını iddia ediyor. Bu, %7’lik bir düşüş anlamına geliyor. Algoritma, Bollinger Bantları (BB), hareketli ortalamalar (MA), hareketli ortalama yakınsama sapma (MACD) ve göreli güç endeksi (RSI)  gibi farklı teknik göstergeleri dikkate alır.

Bitcoin‘in fiyatı hala konsolide oluyor ve son 24 saatte yaklaşık %0,50’lik düşüşle an itibariyle 16.719 dolardan işlem görüyor. BTC, son bir haftada %1,7 oranında değer kaybetti. Bitcoin’in son günlerdeki fiyat hareketi, hem boğaların hem de ayıların her iki yönde de başarılı bir hareket gerçekleştiremediğini ortaya koyuyor. Son fiyat hareketi hakkında yorum yapan Kitco News analisti Jim Wycoff, düşük volatilite nedeniyle BTC’nin yerinde saydığını belirtti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar