Dikkat! Geçmişte 2 Kez Yaşandı! Dünyaca Ünlü CEO’dan Bitcoin Müjdesi: Hazır Olun!

Bitcoin (BTC) ayı piyasasının pençesinden kurtulmaya çalışırken, önde gelen bir yönetici BTC fiyat hareketine dair önemli açıklamalarda bulundu. 
12:00
3 Ocak 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin (BTC) ayı piyasasının pençesinden kurtulmaya çalışırken, önde gelen bir yönetici BTC fiyat hareketine dair önemli açıklamalarda bulundu.

Dan Gambardello, İlginç Bir Grafik Paylaştı

Yatırım şirketi Crypto Capital Venture’ın kurucusu ve ünlü YouTuber Dan Gambardello,  mevcut ayı piyasası ve Bitcoin’e dair çarpıcı açıklamalar yaptı. Stratejist, birçok insanın söylediğinin aksine, kripto  para piyasasının şu anda içinde bulunduğu durumun, daha önceki ayı piyasalarından daha kötü olmadığına inanıyor. Uzman, Bitcoin‘in toparlanma aşamasında olabileceğini ima eden bir de grafik paylaştı. Gambardello, altı aylık Bitcoin mumlarını içeren ilginç bir grafiğe dikkat çekerek, Bitcoin’in yakın zamanda ivme kazanacağını iddia etti. Gambardello, son üç ayı piyasası için altı aylık mumları gösteren bir Bitcoin grafiği paylaşarak bu sürekli tekrarlanan bir modele dikkat çekti. Stratejistin grafiğe koyduğu kırmızı oklar, Bitcoin fiyatını önemli ölçüde aşağı çeken kırmızı mumlardan altı ay sonra yeşil mumların ortaya çıktığını gösteriyor. Bu, 2015 ve 2018’deki ayı piyasalarından sonra gerçekleşti. Mevcut döngüde de an itibariyle Bitcoin için yeşil bir mum oluşuyor.

Kasım ayında kripto para piyasası, FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried’in sebep olduğu bir felakete sürüklendi. FTX krizi, Bitcoin’i ve onunla birlikte tüm kripto pazarını dibe çekti. BTC 21.300 dolar seviyesinden düştü. BTC, an itibariyle16.600 dolar seviyesinde işlem görüyor. Bitcoin, Fed Rezervinin şahin politikası nedeniyle zaten düşüyordu. Fed, enflasyonu yavaşlatmak için faiz oranlarını yükseltmeye devam etti. En son faiz artışı Aralık ayında gerçekleşti. ABD merkez bankasının bu hamlesi, Bitcoin’in o zamandan beri işlem gördüğü 18.000 dolar bölgesinden 17.000 dolar seviyesinin altına düşmesine neden oldu. Fed, enflasyonu dizginlemek için bu yıl da faiz oranlarını artırmaya devam etmeyi planlıyor.

Max Keiser’dan Çarpıcı 2023 Tahmini!

Ancak tüm bu olumsuzluklara rağmen, iyimser tablo çizen isimler de var.  Max Keizer, Bitcoin‘in bu yıl 100.000 dolar seviyesinde olacağını tahmin ediyor. 2022’nin son gününde, bir Bitcoin podcast’ine ev sahipliği yapan Max Keiser, tahminlerini yineledi. Uzmanın tahminleri arasında Bitcoin’in 100.000 dolara ulaşması, iki ülkenin daha BTC’yi yasal ödeme aracı olarak benimsemesi ve BTC’nin 2023’teki ABD seçimlerinde önemli bir seçim konusu haline gelmesi var. El Salvador başkanı Nayib Bukele de BTC’nin 100.000 dolara ulaşacağına inanıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar