Dikkat! Bitcoin’de Boğa Piyasası İçin Tarih Verildi! Analistten “Treni Kaçırmayın” Çağrısı! İşte Gerçekçi Veriler!

Bitcoin (BTC) yeniden 17.000 dolar seviyesine ulaşmayı amaçlarken, önde gelen bir analist kritik açıklamalarda bulundu. 
13:45
6 Ocak 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin (BTC) yeniden 17.000 dolar seviyesine ulaşmayı amaçlarken, önde gelen bir analist kritik açıklamalarda bulundu.

MVRV Oranı: ‘Son Aşamasındayız’

Popüler trader ve analist Jason Pizzino, Bitcoin’in  şu anda bir birikim aşamasında olduğuna dair somut işaretler gördüğünü belirtti. Pizzino, bu süreçte Bitcoin‘in MVRV ornaına dikkat çekti. MVRV, Bitcoin’in ‘piyasa değeri ile gerçekleşen değer arasındaki oranı’ belirten önemli bir indikatördür. Uzmanlar, bu sayede bir coin’in gerçeğe uygun değerine ne kadar yakın/uzak olduğunu belirlemeye çalışır. Analist, 279.000 YouTube abonesine, MVRV oranına göre, Bitcoin’in ayı döngüsünün son aşamasında olduğunu ve yalnızca birkaç ayı kalmış olabileceğini söylüyor.

Sonuç olarak, şu anda dipten alımlar ve birikim için en uygun dönem. Uzmana göre, 2015’te ve yine 2019’da olduğu gibi, Bitcoin yeni zirve yolculuğuna başlamadan önce, MVRV birikim bölgesinde olduğumuzu ortaya koyuyor. 2020’de de bu durum geçerliydi. Ardından bir sonraki boğa döngüsü başladı.  Uzmana göre, 1’in altındaki MVRV değerleri, ciddi piyasa kapitülasyonuna ve birikimin devam ettiğine işaret ediyor. Bitcoin’in MVRV oranı şu anda 0,85’in altında.

‘Bu Seviye Geçilmezse..’

Analist, Bitcoin’in 2022’nin en düşük seviyesi olan yaklaşık 15.600 doların altına düşüp düşmeyeceği konusunda da fikrini paylaştı. Stratejiste göre, birçok yatırımcı hala temkinli bir şekilde bekliyor. Çünkü daha düşük fiyatlar bekliyorlar. Ancak birçok veri, Bitcoin’de tam olarak bu fiyat tabanına ulaşmadıysak, muhtemelen onun civarında bir yerde olduğumuzu gösteriyor.  Pizzino’ya göre, 18.500 dolar seviyesindeki direnç geçilmezse, Bitcoin 13.000  ila 14.000 dolar arasında dibe vurabilir. Uzmana göre, Bitcoin’in bu üst fiyatları test edip etmeyeceğini görmek ilginç olacak. 18.500 dolar, önemli bir seviye olacak. Bu seviyeyi geçersek, muhtemelen Mart-Nisan döneminde daha yüksek bir dip seviyesi yakalarız.

Ancak,18.500 doları geçemezsek, o zaman düşüş daha da derinleşecek.  Bu durumda Bitcoin 13.000 ila 14.000 dolar civarında bir yer seviyeye düşebilir.  Uzmanlara göre an itibariyle Bitcoin’de en çok dikkat çeken etken düşük volatilite. Bazı analistler Noel tatilinin sona ermesiyle yüksek işlem hacmi sayesinde volatilitenin artacağına işaret ederken, bazıları ise makroekonomik şartlar nedeniyle volatilitenin daha da düşeceğini ima ediyor. Veriler, volatilitenin rekor düşük seviyelerde olduğunu ortaya koyuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar