Dikkat! ABD’de Noel Tatili Sona Eriyor! Tecrübeli Analistten Heyecanlandıran Bitcoin Tahmini Geldi!

ABD ve Batı Dünyası Noel tatilinden çıkmaya hazırlanırken, uzmanlar Bitcoin'de (BTC) hareketlenmenin yaşanabileceğine dikkat çekiyor. 
15:05
2 Ocak 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

ABD ve Batı Dünyası Noel tatilinden çıkmaya hazırlanırken, uzmanlar Bitcoin’de (BTC) hareketlenmenin yaşanabileceğine dikkat çekiyor.

Bitcoin’de Hareketlenme Başlayabilir!

Bitcoin fiyatı, 16,500 dolarlık kritik desteğin üzerinde kaldı ve yıla yukarı yönlü bir hareketle başladı. Son 24 saat içinde, Bitcoin yaklaşık %2’lik bir toparlanma gördü. BTC, an itibariyle16.748 dolardan işlem görüyor. 24 saatlik en düşük ve yüksek seviyeler sırasıyla 16.521 dolar ve 16.751 dolar. Önde gelen bir analist, 17.000 doların yeniden test edilebileceğini tahmin ediyor. Uzmanlara göre, Bitcoin işlem hacimleri, Noel tatil sezonundan sonra normale dönecek. Bu nedenle önümüzdeki birkaç hafta boyunca BTC’de hareketlenme meydana gelebilir.

Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeks,i son 24 saatte 27’ye yükseldi. Popüler analist Michael van de Poppe, 2 Ocak’ta bir tweet’te Bitcoin fiyatının 17.000 doların üzerine çıkabileceğini tahmin etti. Uzman, BTC fiyatının 16,600 doların üzerinde kalmaya devam edeceğine ve 17.00  dolara ulaşacağına inanıyor. Ancak, BTC  bu seviyede bir süre yatay yönde hareket edebilir. Kripto para piyasasının değeri, altcoin’lerdeki önemli artışın ortasında 800 milyar doların üzerine çıktı.

Mevcut Sorun: Düşük Volatilite!

Uzmanlara göre, trader’lar tatil döneminin daha sakin geçtiği bu günlerde önemli bir ralliyi ateşleyecek bir kıvılcım bekliyor. Ne boğaların ne de ayıların kısa vadeli bir teknik avantajı yok. Bu durum, önümüzdeki günlerde daha dar aralıklı, yatay ticarete işaret ediyor. Çalkantılı bir 2022’nin ardından, uzmanlar Bitcoin’in yeni yıldaki görünümü hakkında çeşitli görüşler sundu. CoinLedger’ın CEO’su David Kemmerer, Bitcoin’in 2023’ün ilk yarısında FTX çöküşünün domino etkileri nedeniyle daha fazla düşeceğine inanıyor. Bitcoin’in son günlerdeki fiyat hareketi, hem boğaların hem de ayıların her iki yönde de başarılı bir hareket gerçekleştiremediğini ortaya koyuyor.

Son fiyat hareketi hakkında yorum yapan Kitco News analisti Jim Wycoff, düşük volatilite nedeniyle BTC’nin yerinde saydığını belirtti. Bitcoin, Kasım 2021’de ulaşılan tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolardan %70’in üzerinde değer kaybederek 2022’yi düşüşle bitiriyor. FTX borsasının çökmesi  gibi sektördeki krizler ve makroekonomik faktörler, kripto para piyasasına büyük darbe vurdu. Bu nedenle, Bitcoin’in 2023’teki performansı genel olarak bu unsurlara bağlı olacak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar