Dikkat! 3 Analistten Ortak Deklarasyon: Bitcoin’de Rüzgar Tersine Dönecek!

Önde gelen analistler, yılın son çeyreğinde kripto para piyasasında tekrar toparlanma ve şaşırtıcı ralliler olabileceğini iddia ediyor. 
13:00
2 Ekim 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Önde gelen analistler, yılın son çeyreğinde kripto para piyasasında tekrar toparlanma ve şaşırtıcı ralliler olabileceğini iddia ediyor.

4. Çeyrekte Neler Değişecek?

Teknik analist Benjamin Cowen, Digital Asset News’ten Mike ve ünlü yatırım programı InvestAnswers sunucusu, şu anda Bitcoin (BTC) ve piyasa lehine bir dizi önemli katalizörün olduğunu söylüyor. Cowen’e göre, enflasyon düşüyor. Ancak enflasyonun Fed’in istediği düşük seviyelere ne zaman geleceğini henüz bilmiyoruz. Önümüzdeki iki veya üç ay dönüm noktası olacak. Piyasalar kesinlikle dip seviyeyi gördü. Uzmanlara göre, S&P 500 için taban 3,500 puan, 6 ila 12 ay içinde 4,800 puan artış muhtemel. Piyasaya girmeyi bekleyen tonlarca nakit var. 3 trilyon dolar piyasaya ivme kazandıracak. Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş devam ediyor. Avrupa, enerji krizi için önlemler almaya devam ediyor. Ancak, yaşanan tüm bu olumsuzluklara rağmen Fed, en sonunda geri adım atacak.

Analistlere göre, Almanya’daki resesyon söylentileri ve İngiltere’deki kriz küresel ekonominin alarm verdiğini gösteriyor. Piyasalardaki yüksek volatilite ve belirsizlik yatırımcıları etkiledi. Çin, trilyonlarca doların kalanını mümkün olan en kısa sürede elinden çıkaracak. Bu durum, dolar endeksi (DXY)  üzerinde baskı oluşturacak ve ayrıca diğer gelişmekte olan piyasaların para birimlerine yardımcı olacak. Analistler, tarihsel olarak, dördüncü çeyreğin piyasalar için genel olarak uğurlu olduğunu ve bu yıl yeni rallierin tekrarlanması için iyi bir şans gördüğünü söylüyor.

Kurumsal Yatırım Şart!

Geçmiş veriler incelendiğinde, dördüncü çeyreğin kripto paralar için gayet iyi geçtiğini görüyoruz. Ekim ayının genellikle ‘Uptober‘ ve ‘Kasım ayının Moonvember’ olarak adlandırıldığını biliyoruz. Uzmanlara göre, rüzgar tersine dönünce ve  yatırımcılar dolar gibi para birimlerinin değer kaybettiğini görünce, tekrar Bitcoin’e  yönelecekler. Kurumsal yatırımın da tekrar canlanması BTC için dönüm noktası olacak.

Bu arada, birçok ülke Bitcoin fiyatlarını etkileyebilecek düzenlemeler getiriyor. Yılın son bölümünde izlenecek kilit düzenleyicilerden bazıları, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Singapur Para Otoritesi (MAS) ve Avrupa Menkul Kıymetler Piyasası Otoritesi (ESMA). Para politikası, düzenlemeler ve maliye politikaları ile ilgili endişeler devam ettiği için Bitcoin 2022’de zor bir yıl geçirdi. BTC’nin performansı, hisse senetleri ve tahviller gibi diğer finansal varlıkların performansını yansıttı. İleriye baktığımızda, BTC’nin toparlanması Fed’in ABD’de sıkılaşan işgücü piyasasına ve düşen enflasyona nasıl tepki vereceğine bağlı olacak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar