X

Dijital Varlık Platformu Bakkt, Ethereum’u Destekleyeceğini Duyurdu!

Müşterilerine Bitcoin ile alım-satım yapabilme hizmeti sunan Bakkt, Ethereum'u da destekleyeceğini açıkladı
18:07
6 Kasım 2021

Kripto para ekositeminin büyümesi ve kripto varlıkların yaygınlaşması ile birlikte birçok finans kurumu, bu alanda faaliyet göstermek adına kolları sıvadı. Hali hazırda kullanıcılarına Bitcoin desteği sunan Amerika Birleşik Devletleri merkezli dijital varlık platformu olan Bakkt, Ethereum desteği de sunmaya başlayacağını açıkladı.

Bakkt, Ethereum Desteğini Duyurdu

Bakkt, Cuma günü, müşterilerinin tıpkı Bitcoin’de olduğu gibi Ethereum’da da alım-satım işlemleri yapabileceklerini duyurdu. Şirketin CEO’su, kullanıcıların Bitcoin desteğinden oldukça memnun olduğunu ve Ethereum desteğini eklemelerinin şirket adına önemli olduğundan bahsetti.

Bakkt CEO’su Gavin Michael, konuya ilişkin şu sözlere yer verdi:

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

“Bakkt kullanıcıları, uygulamada Bitcoin işlemi yapabilme olanağını zaten beğendi. Ethereum desteğimizin, büyüyen ortaklıklar ve varlıklar ekosistemimizi tamamlayacağından eminiz.”

Kripto varlıkların kaydettiği değer artışları ve kripto para ekosisteminin piyasa değerindeki yükselişleri ile beraber çok sayıda finans kurumu, dijital varlık hizmeti vermeye başladı. Konuya ilişkin birçok uzman isim, Bakkt’ın Ethereum desteğinin, başta Ethereum olmak üzere tüm kripto para ekosistemi adına olumlu bir gelişme olduğunu dile getirdi.

Ethereum’da Güncel Durum

Piyasa değeri bakımından en büyük ikinci büyük kripto para birimi olan Ethereum, gerçekleştirdiği yukarı yönlü fiyat hareketleri ile birlikte 3 Kasım’da, tüm zamanların en yüksek seviyesine (ETH ATH: 4.674,90 USD – CoinGecko) ulaştı. Ethereum, kaydettiği ATH’ın ardından ufak bir düzeltme hareketi yaparak bir miktar değer kaybı yaşasa da, kaydettiği fiyat artışlarını büyük ölçüde korumayı başardı.

Yazının yazıldığı esnada Ethereum, CoinGecko verilerine göre 520 milyar dolarlık piyasa değeri ile 4.416 dolar fiyat seviyelerinden işlem görüyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar