Dev Şirketin Adını Kullanan Bu Altcoin, Çarpıcı Yükseliş Yakaladı! Yatırımlarınızı Gözden Geçirin!

FACEMETA, son 24 saat içerisinde %50'inden fazla artış gösterdi.
20:30
15 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Sosyal medya devi Facebook, metaverse alanına girmek adına geçtiğimiz dönemde Meta olarak yeniden markalaştı. Bununla birlikte bazı geliştiriciler artık token tanıtmak adına geliştirmeden yararlanıyor. FACEMETA, Facebook’un popülaritesinden yararlanarak önemli bir ralli izledi.

FACEMETA’dan Önemli Fiyat Artışı

Kripto para piyasası son haftalarda düşük performans göstererek dikkat çekiyor. Facebook metaverse projesi isminden yararlanan token FACEMETA, son 24 saat içerisinde %50’inden fazla artış gösterdi. Proje, yatırımcıların dikkatini çekmek adına sosyal medya devi Facebook’un adını ve metaverse alanına girişini kullandı.

Facebook metaverse, temel görev tabanlı bir P2E modeli olan bir Binance Akıllı Zincir (BSC) projesidir. Geliştiricilere göre belirli miktarda FACEMETA token’ına sahip olan yatırımcılar oyuna katılmaya hak kazanıyor. Proje ekibi, görevlerdeki oyun içi ögelerin oyunda geçirilen süreyi artırmak adına tasarlandığını ve ekstra görevler içereceğini sözlerine ekledi. FACEMETA’nın dev şirket Meta ile benzerliği bulunmuyor. Ancak projesini tanıtmak adına popülaritesinden yararlanıyor.

FACEMETA, son 24 saat içerisinde piyasadaki en iyi performans gösteren kripto paralardan biri oldu. Altcoin, birkaç saat önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.000000001337 dolara dokundu. Ralli, piyasa devlerinin düşük performans göstermesine rağmen geldi. Bitcoin hala 50.000 dolar bölgesini aşmak adına mücadele ediyor.

Çarpıcı Rallinin Bilançosu

Bununla birlikte FACEMETA rallisi birkaç saat içerisinde soğudu ve yazının kaleme alındığı sırada 0.000000007143 doalra geriledi. Bununla birlikte bu yükseliş trendi, ciddi yatırımcılardan ziyade spekülatörler tarafından körüklendi. Yatırımcılardan bazıları projeyi satarak birkaç saat içerisinde büyük fiyat düşüşüne yol açtı. Projenin bundan sonra nasıl ilerleyeceğine dair net bir gösterge yok. Bu bağlamda Squid Game ve daha birçok örnekte olduğu gibi scam, rug pull projelerinden kaçınılmalıdır. Bu tür projelerin nasıl ayırt edilebileceğini ise Squid Game token üzerinden verdiğimiz örnek yazı ile bağdaştırabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar