X


Dev Ödeme Firması Kripto Paralara Olan İlgisini İtiraf Etti

Dünyanın önde gelen ödeme firmalarından birisi, kripto para sektörüne giriş yapabilir.
13:41
17 Temmuz 2020

Dünyanın en büyük ödeme firmalarından birisi olan PayPal, yıllardır sürdürdüğü kripto para düşmanlığına artık bir son vermiş olabilir. PayPal tarafından yapılan açıklamada firmanın kripto para sektörüne girmek istediği ve hatta kendi kripto para birimini bile geliştirebileceği görülüyor.

PayPal Kendi Kripto Parasını Mı Geliştiriyor?

PayPal, Avrupa Komisyonuna gönderdiği bir bildiride, kripto para sektörünün evrimini izlemenin yanı sıra aynı zamanda kripto para özelliklerine sahip ürünleri de geliştirmek istediğini vurguladı. Şirket bu geliştirmelerin veya girişimlerin neler olduğunu açıklamasa da PayPal’ın kendi kripto para birimini geliştirmekte olduğuna kesin gözüyle bakılıyor.

Şirket kısa süre önce direkt olarak platform üzerinden Bitcoin alımının önünü açan bir özellik hakkında çalışıyor olması ile gündeme gelmişti. Girişimin 365 milyon PayPal kullanıcısına rahat Bitcoin alma opsiyonu tanıyacak olması, lider kripto para biriminin fiyatında kısa süreli bir artışı da beraberinde getirdi.

PayPal’ın bu söylentileri bile Bitcoin fiyatı hakkında önemli bir gelişmeyi beraberinde getirdi ve bütün sektör aslında bu gelişmenin ne kadar önemli olduğunu fark etti. Eğer PayPal gerçekten de Bitcoin’e rakip veya buna yardımcı bir kripto para birimi piyasaya sürüp kendi platformunda çeşitli kripto paraları listelerse, BTC fiyatında çok daha güçlü bir yükseliş görebiliriz.

Daha önce kripto paralara düşmanca bir tavır ile yaklaşan PayPal’ın gündemindeki bu değişim ise kripto paraların kesinlikle kalıcı olduğunu gösteriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
İlgili Yazılar