X


Analist Bitcoin Grafiğindeki Tehlike Hakkında Uyardı!

Bloomberg analistleri Bitcoin yatırımcılarını uyardı.
11:26
17 Temmuz 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin uzunca bir süre 9.200 dolar bandında asılı kaldıktan sonra yeniden hafif bir düşüş yaşayarak 9.100 dolar seviyesine kadar geriledi. Birçok kripto para analisti bu düşüşün aslında bir değişim anlamına geldiği için olumlu olduğunu düşünse de Bloomberg’in GTI indikatörü Bitcoin’in önünde çok büyük bir tehlike olduğunu vurgulamakta.

Bitcoin’de Daha Önce Çalışan Düşüş Sinyali Yine Gözüktü

GTI indikatörünün geçtiğimiz Haziran ayından beri ilk defa yine satış sinyali verdiği ve Bitcoin’in 10.000 doları aştığı tarihlerde yaşadığı sert düşüşün bir benzerinin yaşanabileceğine işaret ettiği vurgulanmakta.

Birçok kripto para analisti GTI indikatörünün şaibeli sinyaller verdiğini düşünse de Haziran ayında verdiği sinyalin hemen ardından 1.000 dolarlık düşüş gelmesi tekrardan ilgiyi bunun üzerine çekmeyi başarmıştı. GTI, bunun yanı sıra Mart ayında ünlü düşüş öncesinde de satış baskısının arttığına işaret etti.

Önde gelen kripto para analistlerinden Miller Tabak ve Matt Maley ise bu sinyal ile birlikte 9.000 dolar desteğinin kaybedileceğini düşünüyor. Bunun altına inilmesi durumunda Bitcoin’in 8.600 dolara kadar gerileyeceğini belirten analistler, dip noktanın ise 7.000 dolar olduğunu ifade etmekte. Nisan ayından beri görülmeyen bu seviye, aslında Bitcoin için büyük bir tehlike olarak gözükmekte.

Bitcoin geçtiğimiz günlerde yaşanan Twitter saldırısı nedeniyle küresel çapta yara alsa da bunun fiyata çok fazla etki etmediği görüldü. Bloomberg’in Bitcoin analizi ise bunun etkilerinin orta vadede çıkabileceğine işaret ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
İlgili Yazılar