f Değer Kayıpları Hız Kazanıyor: Tehlike Çanları Bu Altcoin'ler İçin Çalıyor Olabilir! › COINTURK

Değer Kayıpları Hız Kazanıyor: Tehlike Çanları Bu Altcoin’ler İçin Çalıyor Olabilir!

Özet

  • Kripto para piyasası, güne düşüş yönlü bir ivme ile başladı.

  • Bitcoin (BTC), 29.100 dolar seviyelerinin altına geriledi.

  • BTC'deki düşüşün de etkisiyle gün içerisinde çift haneli değer kayıpları kaydeden kripto para birimleri oldu.

  • Piyasa etkisi: Nötr
18:30
16 Ağustos 2023

Lider kripto para birimi Bitcoin‘in 29.000 dolar seviyelerine gerilemesi ile birlikte kripto para piyasası yeniden düşüşe geçti. BTC‘nin 29.100 dolar seviyelerinin altına gerilemesi, kripto para piyasasındaki çoğu altcoin’in son günlerde değer kayıplarına hız kazandırmasına neden oldu ve gün içerisinde çift haneli değer kayıpları kaydeden kripto para birimleri de oldu.

Kripto Para Piyasasında Son Durum Ne?

Kripto para piyasası, lider kripto para birimi Bitcoin‘in 29.000 dolar seviyelerine gerilemesi ile birlikte yeniden düşüşe geçti. Ethereum (ETH), kaydettiği son değer kayıpları ile birlikte 1820 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para piyasasındaki çoğu altcoin, son günlerde değer kayıplarına hız kazandırdı. Kripto para ekosisteminin toplam piyasa değeri ise CoinMarketCap (CMC) verilerine göre 1,15 trilyon dolar seviyelerine geriledi.

Öte yandan piyasadaki düşüş eğiliminin de etkisiyle gün içerisinde çift haneli değer kayıpları kaydeden kripto para birimleri de oldu. Son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde %12’nin üzerinde bir değer kaybı kaydeden Terra Classic (LUNA), piyasa değeri en yüksek 100 kripto para birimi arasında, yüzdelik olarak günün en çok değer kaybeden kripto para birimi oldu.

Tehlike Çanları Bu Altcoin’ler İçin Çalıyor Olabilir

TerraUSD’nin 1 dolarlık stabilitesini kaybetmesi sonrası çöküşe geçen LUNA’nın 2.0 versiyonu olan ve aylardır değer kaybetmeye devam eden Terra Classic (LUNC), son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde de %12’den fazla değer kaybederek güçlü bir düşüş ivmesi yakaladı ve 0,000068 dolar seviyelerine geriledi. LUNC, kaydettiği bu düşüşlerin ardından piyasa değeri en yüksek 100 kripto para birimi arasında, yüzdelik olarak günün en çok değer kaybeden kripto para birimi oldu.

Ayrıca lider kripto para birimi Bitcoin‘deki düşün de etkisiyle ApeCoin, Conflux (CFX) ve Compound (COMP) da gün içerisinde çift haneli değer kayıpları kaydetti. Ayrıca geçen hafta yükseliş yönlü bir ivme yakalayan Pepe (PEPE) de %10’a yakın bir değer kaybı kaydederek yeniden düşüşe geçti. Kaydettiği bu son değer kayıpları ile birlikte Pepe coin, 0,0000012 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI