X


DeFi Ölmedi: Milyarder İsim Yeni Yatırımını Duyurdu

Mike Novogratz, DeFi sektörüne güveniyor mu?
19:41
30 Eylül 2020

Merkezsiz finans (DeFi) uygulamalarının son günlerde çok fazla ilgi görmediği ve sektörü kasıp kavuran DeFi çılgınlığında sona gelindiği söylentileri şu an birçok yatırımcıyı tedirgin etmekte. Birçok kripto para yatırımcısının DeFi sektöründe ciddi zararlar ettiği ve bunları çıkarmak için beklemeye başladığı biliniyor.

Ancak geçtiğimiz günlerde oldukça kötü sonuçlanan Eminence veya buna benzer birçok DeFi projesi, bu bekleyişi iyice sancılı bir süreç haline getirmekte. Bazı uzman isimler DeFi’nin yıldızının artık söndüğünü belirtse de sektörün milyarder isimlerinden birisinin yeni DeFi yatırımı yaptığını açıklaması kesinlikle bu konuda umut verdi.

Novogratz da DeFi Yatırımı Yaptı

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, yatırım firması ParaFi’ye önemli bir sermaye sağladığını ve bunun DeFi odaklı yatırımlar için kullanılacağını vurguladı. ParaFi aslında birçok DeFi projesine önemli yatırımlar yaptı ve hala da yapmaya devam ediyor. Novogratz’ın da açıklamadığı bir miktar ile buna yatırım yapması, DeFi genelinde bir sıçrama görülebileceğini düşündürüyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

DeFi projelerinin yaşadığı bu gözden düşüş kesinlikle Ethereum fiyatı için de olumsuz etki yarattı ve sektörün canlanması bunu da eski haline getirebilir. Novogratz daha önce de bazı DeFi projelerine “ufak miktarlarla” yatırım yaptığını belirtse de ParaFi’ye fon aktarması artık bunu ciddiye aldığını göstermekte.

DeFi sektörünü bir nevi “kumar” olarak gördüğünü belirten Novogratz, ciddi yatırımı ile ise bu sektöre güvendiğini gösterdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar