X


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Kritik Kripto Para Açıklaması!

Recep Tayyip Erdoğan, kripto para birimleri hakkında önemli yorumlarda bulunurken dikkat çekici açıklamalar yaptı.
22:12
18 Eylül 2021

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mersin’de gençlerle buluştu. Erdoğan, kripto para birimleri hakkında önemli yorumlarda bulunurken dikkat çekici açıklamalar yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kripto Paralar Hakkında Görüşlerini Aktardı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mersin’de gençlerle bir söyleşi gerçekleştirdi. Açıklamalarına kripto para parantezi açan Erdoğan, sektör için olumsuz sinyaller verdi. Sputnik’in aktardığı habere göre Mersin’de konuşan Cumhurbaşkanı, kripto para endüstrisi hakkında şunları kaydetti:

Bizim kripto paraya açılma diye bir derdimiz kesinlikle yok. Tam aksine onlara karşı ayrı bir savaşımız, ayrı bir mücadelemiz var. Onlara da böyle bir prim zaten asla vermeyiz, vermeyeceğiz de.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.
Katılımcılardan bir ismin Dijital Türk Lirası İş Birliği Platformu’nun oluşturulduğunu belirterek Merkez Bankası’nın kripto para sektörüne açılıp açılmadığını sordu. Bunun yanı sıra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kripto paralar üzerine görüşlerinin sorulmasına şöyle yanıt geldi:
Bizim bu kripto paraya açılma diye bir derdimiz kesinlikle yok. Çünkü biz şu anda bu konuda kendi asli hüviyeti olan paramızla yola devam edeceğiz.

Kripto Paralar ve Türkiye

Kripto para farkındalığının en yoğun görüldüğü ülkelerden biri olarak Türkiye, dünyada ön plana çıkma fırsatı bulunduruyor. Ancak finans otoritelerinin çalışmaları bu alanı sansür ve yasaklardan oluşuyor. Dijital Türk Lirası adına operasyonlarda aşama kaydeden yetkililer, kripto para birimlerini spekülatif varlık olarak tanımlıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar