X


Craig Wright’ın Foyası Ortaya Çıktı, BSV Düşüşe Geçti!

Bitoin SV (BSV) Craig Wright'ın iddiasının boş çıkması sonrası düşüşe geçti.
19:22
18 Ocak 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kendisinin Satoshi Nakamoto olduğunu iddia eden Craig Wright, Bitcoin (BTC) konusundaki vaatlerini bir türlü yerine getiremiyor. Devam eden bir mahkemede içerisinde 1,1 milyon Bitcoin bulunan cüzdanın özel anahtarının 1 Ocak tarihinde kendisine teslim edileceğini belirten Wright, bunun doğal olarak gerçekleşmemesinden sonra iddiasını yine de devam ettirmeyi tercih etti.

15 Ocak tarihi itibariyle mahkemeye “gizlilik içeren” yeni dosyalar teslim eden Wright, desteklediği kripto para birimi Bitcoin SV‘nin de inanılmaz bir yükseliş yaşamasına yol açmıştı. Değerini neredeyse dörde katlayan ve 400 dolarlık birim fiyata kadar çıkan BSV, Craig’in yalanının ortaya çıkması sonrası yavaş yavaş düşüşe geçti. Craig Wright’ın avukatı Andres Rivero tarafından yapılan açıklamada, böyle bir özel anahtara sahip olmadıkları ve Craig’in de böyle bir iddiası olmadığı vurgulandı.

Bitcoin SV Daha Çok Düşebilir!

Bu açıklamanın yapılması tahmin edilebileceği gibi BSV için bir düşüş rekoru getirdi. 400 dolara kadar yükselen Bitcoin SV, bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 250 dolar seviyelerinden alıcı buluyor. BSV’nin 24 saat içerisindeki %15’lik düşüşü ise daha fazla değer kaybının yakın olduğunu gösteriyor. Bunun yanı sıra BSV’nin ve dolaylı yoldan Bitcoin Cash’in (BCH) yükselişi Bitcoin için de artış getirdi.

Bitcoin’in artışı diğerleri gibi geçici olmadı ve BTC hala 8.900 dolar seviyesinin üstünde bir birim fiyata sahip. Tabii ki bu yükseliş BTC hash rate’i için de yeni bir rekoru beraberinde getirdi. 

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar